Willa przy ul. Sienkiewicza odzyskała dawny blask (ZDJĘCIA)

0
1288
fot. ZielonaNews.pl

Regionalne Centrum Animacji Kultury wraca do willi przy ul. Sienkiewicza. W końcu zakończył się jej remont. Wygląda pięknie i okazale. To jednak nie koniec zmian w tym miejscu, bo RCAK dostał także dofinansowanie na rewitalizację parku znajdującego się przy willi (Więcej na ten temat przeczytacie na naszym portalu: Park przy willi zostanie odnowiony).

Zgodnie z planami budynek został dostosowany do potrzeb RCAK w zakresie edukacji kulturowej. Zostanie tutaj odnowione choćby studio nagrań, powstanie pracownia dźwięku. Pojawią się nowe urządzenia do nagrań. Będzie to pracownia dźwięku nie tylko do rejestracji, ale także dla osób zajmujących się inżynierią nagrań. Będą tu realizowane projekty dla dzieci i młodzieży. Ale studio będzie dostępne dla wszystkich zielonogórzan. W planach było także stworzenie tzw. apartamentów noclegowych, w których miała być odwzorowana terakota i glazura.

W ramach modernizacji wykonano m.in. izolacji fundamentów i ścian, kanalizację sanitarną, montaż stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej (w części pomieszczeń), instalacji gazowej i elektrycznej, pojawią się nowe ściany działowe. Koszt modernizacji to ok. 6 mln zł.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here