Wieża w parku przy ul. Lechitów już jest. Zobacz widok! (ZDJĘCIA, WIDEO)

1
2481
Leśny Zakątek/ fot ZielonaNews.pl

29 lipca, w sobotę, odbędzie się oficjalne otwarcie parku przy Salomei i Lechitów. Główną atrakcją parku ma być wieża, z której widać korony drzew. A ta już stoi. Udało się nam na nią wejść i obejrzeć widok. Poniżej zamieszczamy film ze szczytu tej niewielkiej wieży.

Ścieżki, tablice edukacyjne, piaskownica…

W parku wytyczone są już nowe ścieżki z materiałów mineralnych. Są też tablice przyrodnicze, i inne urządzenia dydaktyczne. Jest miejsce do skoku w dal, a także altany piknikowe. – W tej chwili robimy piaskownice – wyjawili nam budowlańcy. Ku zaskoczeniu mieszkańców pojawiła się także siłownia zewnętrzna. – Nie wiedziałam, że ma być, ale miłe zaskoczenie – komentowała mieszkanka osiedla Przyznała, że miejsce do zabaw dla dzieci jest bardzo potrzebne. – W okolicy nie mamy żadnego placu zabaw. Jest ten przy ul. Geodetów, ale cały czas nas stamtąd przeganiają – wyjaśnia. Podkreślała, że szkoda, że nie ma zjeżdżali i ściany wspinaczkowej. Bo te mają się pojawić, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy.

Otwarcie pierwszego zrewitalizowanego parku w mieście oficjalnie zaplanowano na 29 lipca na godz. 12.00. – Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin: wielkie dmuchańce, zajęcia przyrodnicze leśników, animacje dla dzieci ZGranej Rodziny, wspólne konkursy i zabawy, pokazy strażaków, słodkie poczęstunki. Na pikniku będzie kolorowo i atrakcyjnie. Zapraszamy – zachęca Monika Zapotoczna z biura prezydenta miasta.

Koszt inwestycji to 870 tys. zł. Pracami zajmuje się Inwestycyjna Grupa Budowlana.

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here