Wielkie i małe widowiska, rekonstrukcje historyczne i Noc w Muzeum. Kultura w 2018 roku!

0
356
fot. www.muzeum.drzonow.eu

Kultura, chociaż ważna, nie budzi tak wielu emocji, jak ogólnomiejskie działania, budowy parkingów, czy miejsc pracy. Jednak miasto o kulturze nie zapomina i przekazuje dotacje na działania, jakie w  zakresie twórczości i artyzmu będą miały miejsce w Zielonej Górze.

Rok 2018 pełen kulturalnych atrakcji

Urząd miasta opublikował właśnie podział środków na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie kultury w 2018 r. Lista zwycięzców to niemalże 70 pozycji, a wśród nich informacje o działaniach w jakich w tym roku, zielonogórzanie mogą uczestniczyć.

Noc w Muzeum po raz kolejny

Dzięki dofinansowaniu w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędzie się “Czeska noc w Muzeum”, ponadto będą też jazzowe wieczory i kolejne tomy zielonogórskich, muzealnych czasopism. Miłośnicy historii będą mogli przenieść się w czasie i być świadkiem odtworzenia przez grupę rekonstrukcyjną Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, walk miejskich z 1918/1919 na Placu Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze. W znacznie innych klimatach odbędzie się kolejna impreza. Na fanów muzyki elektronicznej czeka Electric Flash Camp. Będą też niezliczone imprezy taneczne, teatralne, muzyczne, a także spotkania dla miłośników tradycji miejskich i winiarstwa. Z okazji 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości wiele wydarzeń związanych jest z tymi obchodami. Wszystkie wyróżnione działania i kwoty dofinansowań możecie sprawdzić na stronie Urzędu Miasta.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here