Więcej zdrowych niż chorych w Lubuskiem. Skąd są ozdrowieńcy? (WYKAZ)

4
14487
People photo created by prostooleh - www.freepik.com

W ciągu zaledwie dwóch dni rząd odnotował kolejne 10 wyzdrowień. To znaczy, że na terenie województwa jest aż 46 osób zdrowych, a 39 jeszcze jest chorych. Łącznie zakażonych razem z ozdrowieńcami jest 85 osób (stan na godz. 9.30 23 kwietnia).
Skąd osoby, które wyzdrowiały w Lubuskiem?

20 kwietnia informowaliśmy o kolejnych 10 osobach, które wyzdrowiały. Łącznie wówczas zdrowych było 36 osób (Czytaj więcej: 10 nowych osób wyzdrowiało). Dzisiaj, 23 kwietnia, informujemy o kolejnych 10 osobach, które wyzdrowiały w ciągu ostatnich dwóch dni. Wśród nowych ozdrowieńców są dwie osoby z Zielonej Góry, jedna z powiatu zielonogórskiego, jedna z Gorzowa Wlkp., i sześć z powiatu żagańskiego. Zobaczcie skąd są ozdrowieńcy na znajdującym się poniżej wykazie:

Ozdrowieńcy – 46 osoby:
Gorzów- 3
Zielona Góra- 11
Gorzowski – 3
Nowosolski -3
Słubicki 1
Strzelecko-Drezdenecki- 1
Sulęciński -3
Świebodziński 1
Wschowski 6
Zielonogórski 5
Żagański 7
Żarski 2

Zobacz na wykresy!

W naszym serwisie ZielonaNews.pl prowadzimy także statystyki dotyczące zakażeń i ozdrowień. Pewnie część z Was zauważyła, że np. powiecie gorzowskim więcej jest zdrowych niż chorych. Pisaliśmy o tych rozbieżnościach w naszym serwisie. Więcej przeczytacie tutaj:

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Jest odniesienie w tekście odnośnie tych różnic i wyjaśnienie skąd ono pochodzi.Odpowiedź jest pod tym linkiem: https://www.zielonanews.pl/w-ciagu-kilku-dni-10-osob-wyzdrowialo-w-lubuskiem-sa-wsrod-nich-osoby-z-zielonej-gory-60224/, ale przytoczymy je tutaj jeszcze raz: Lubuski Urząd Wojewódzki w statystykach osób zakażonych oprócz podziału na powiaty stosuje również wyróżnienie osób spoza województwa. Opieramy się głównie na informacjach o miejscu zamieszkania pacjenta z COVID-19. Natomiast przekazywane nam przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną statystyki włączają osoby z poza województwa do powiatów w których pacjenci mieli pobrany wymaz, tzn. istotne dla WSSE jest miejsce w którym znajdował się pacjent potencjalnie chory (interesuje ich sytuacja epidemiologiczna i miejsce wystąpienia choroby). Z tego właśnie wynikają różnice w przedstawianych statystykach. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania pacjentów to statystyka udostępniana przez LUW jest precyzyjna. Dlatego statystyki ozdrowieńców mogą się nieznacznie różnić od naszych danych – wyjaśniła nam Aleksandra Chmielińska-Ciepły, Rzecznik Prasowy Wojewody Lubuskiego. I tak np. w przypadku powiatu gorzowskiego, pacjent, który pochodził z woj. wielkopolskiego został wliczony do statystyk z powiatu gorzowskiego. Tak też będzie w przypadku statystyk z Zielonej Góry. I tak osoby z woj. wielkopolskiego Lubuski Urząd Wojewódzki będzie zaliczać, że są innego województwa, ale WSSE liczyć je zaliczał tam, gdzie miał pobrane wymazy, czyli w Zielonej Górze, albo powiecie gorzowskim.

  2. Na wykresie jest błąd. Jak liczba w ogóle zakażonych może byc niższa niż liczba ozdrowień?
    Np. Gorzów i powiat gorzowski. Tutaj chyba powinno byc: liczba obecnie zakażonych?

  3. Jest odniesienie w tekście odnośnie tych różnic i wyjaśnienie skąd ono pochodzi.Odpowiedź jest pod tym linkiem: https://www.zielonanews.pl/w-ciagu-kilku-dni-10-osob-wyzdrowialo-w-lubuskiem-sa-wsrod-nich-osoby-z-zielonej-gory-60224/, ale przytoczymy je tutaj jeszcze raz: Lubuski Urząd Wojewódzki w statystykach osób zakażonych oprócz podziału na powiaty stosuje również wyróżnienie osób spoza województwa. Opieramy się głównie na informacjach o miejscu zamieszkania pacjenta z COVID-19. Natomiast przekazywane nam przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną statystyki włączają osoby z poza województwa do powiatów w których pacjenci mieli pobrany wymaz, tzn. istotne dla WSSE jest miejsce w którym znajdował się pacjent potencjalnie chory (interesuje ich sytuacja epidemiologiczna i miejsce wystąpienia choroby). Z tego właśnie wynikają różnice w przedstawianych statystykach. Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania pacjentów to statystyka udostępniana przez LUW jest precyzyjna. Dlatego statystyki ozdrowieńców mogą się nieznacznie różnić od naszych danych – wyjaśniła nam Aleksandra Chmielińska-Ciepły, Rzecznik Prasowy Wojewody Lubuskiego. I tak np. w przypadku powiatu gorzowskiego, pacjent, który pochodził z woj. wielkopolskiego został wliczony do statystyk z powiatu gorzowskiego. Tak też będzie w przypadku statystyk z Zielonej Góry. I tak osoby z woj. wielkopolskiego Lubuski Urząd Wojewódzki będzie zaliczać, że są innego województwa, ale WSSE liczyć je zaliczał tam, gdzie miał pobrane wymazy, czyli w Zielonej Górze, albo powiecie gorzowskim.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here