Więcej radiowozów w mieście. Policjanci sprawdzają, czy zasłaniamy usta i nos (ZDJĘCIA)

1
1025
fot. KMP Zielona Góra

Od 16 kwietnia 2020 roku obowiązują przepisy zobowiązujące wszystkich do zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Policjanci w patrolach z innymi służbami sprawdzają przestrzeganie przepisów obowiązujących w czasie pandemii. 
Informacje o obowiązujących przepisach, znajdziecie na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Odpowiednia odległość i zakrywanie twarzy

Zielonogórscy policjanci w patrolach pieszych i zmotoryzowanych oprócz kontroli terenów zielonych, gdzie jeszcze do dzisiaj nie można było przebywać, sprawdzali również czy mieszkańcy powiatu stosują się do przepisów o zachowaniu odpowiedniej odległości oraz o zakrywaniu twarzy.
Policję wspierają inne jednostki

W patrolach zielonogórskich policjantów wspierają również mundurowi z innych formacji: Żandarmerii Wojskowej z Żagania, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej z Zielonej Góry i Sulechowa oraz Straży Gminnych z Nowogrodu Bobrzańskiego, Czerwieńska i Świdnicy. Codziennie kilkunastu dodatkowych funkcjonariuszy pozwala na zwiększenie liczby patroli wysyłanych w teren przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. 

Więcej policyjnych radiowozów w mieście
W związku z wejściem kolejnych zakazów wprowadzonych przez rząd w walce z koronawirusem, w teren wyjechało więcej policyjnych radiowozów, a na ulicach Zielonej Góry i Sulechowa obecne są także patrole piesze.-  Do pierwszych zadań związanych z kontrolą osób objętych kwarantanną, doszły nowe zadania sprawdzania miejsc, w których obowiązuje zakaz przebywania, obowiązku zakrywania twarzy i zachowywania odpowiedniego dystansu – informuje M. Barska. 

Mandaty od 5 tysięcy złotych
To ważne i o tym przypominają policjanci, lekceważąc zakazy zagrażamy nie tylko sobie, ale innym,  dlatego nowe przepisy muszą być bezwzględnie przestrzegane. Za złamanie zakazów musimy liczyć się z karami finansowymi od 5000 do nawet 30 000 złotych.

Prosimy wszystkich o poważne podejście do obecnej sytuacji, która dotyczy nas wszystkich oraz o przestrzeganie zakazów. Pamiętajmy, że wprowadzone obostrzenia są dla bezpieczeństwa mieszkańców, a nie przeciwko nim. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nas samych oraz naszych najbliższych – apeluje rzeczniczka policji. 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here