Reklama
Reklama
Reklama
wtorek, 9 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaInwestycjeWięcej lotów między Zieloną Górą a Warszawą. Od marca dwa rejsy dziennie

Więcej lotów między Zieloną Górą a Warszawą. Od marca dwa rejsy dziennie

Jak poinformowało lotnisko Zielona Góra – Babimost na swoim fanpage na Facebooku od 15 marca pasażerowie korzystający z lotniska Zielona Góra–Babimost zyskają większą liczbę połączeń ze stolicą. Loty na trasie Warszawa – Zielona Góra–Babimost, realizowane przez PLL LOT, będą odbywać się dwa razy dziennie.

Lepsza dostępność komunikacyjna regionu


Zwiększenie liczby rejsów ma poprawić dostępność komunikacyjną województwa lubuskiego z Warszawą. Częstsze loty ułatwią organizację podróży służbowych, krótkich wyjazdów prywatnych oraz weekendowych wizyt, a także stanowią wygodną alternatywę dla transportu drogowego i dużych portów lotniczych.

Stabilne zainteresowanie pasażerów


Dane z ubiegłego roku pokazują, że krajowe połączenia lotnicze na trasie Zielona Góra–Warszawa cieszyły się stabilnym zainteresowaniem. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło 60,75 procent, a w dniach największego natężenia ruchu rejsy do stolicy były wypełnione w całości, przy popycie przekraczającym liczbę dostępnych miejsc.

Odpowiedź na rosnący popyt

To właśnie rosnące zainteresowanie oraz realne potrzeby podróżnych stały się impulsem do zwiększenia liczby połączeń na tej kluczowej trasie. Bilety na loty Warszawa – Zielona Góra–Babimost dostępne są w sprzedaży na stronie internetowej PLL LOT.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj