Dodatkowe przejścia na Boh. Westerplatte na Winobranie

0
514
Korowód Winobraniowy 2016/ fot. Mirosław Materek

Ulica Bohaterów Westerplatte na Winobranie zyska specjalne przejścia. Powstaną także specjalne zabezpieczenia ze względu na remonty.

Bohaterów Westerplatte na Winobranie zyska nowe elementy

– Wygradzamy wysokim ogrodzeniem teren Lunaparku od ul. Boh. Westerplatte i robimy przejście. Przejście będzie na wysokości planowanego teraz przejścia, czyli przesunięte troszeczkę w kierunku ronda Kaziowa patrząc od centrum miasta. Kierownictwo budowy utwardzi tereny drogi rozkopanej, a organizator ułoży specjalne panele o szerokości kilku metrów, którymi zarówno piesi jak i osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogli przemieszczać się z jednego placu na drugi- mówił na antenie Radia Zielona Góra prezes Centrum Biznesu Zdzisław Strach.

Przy chodniku wzdłuż byłego domu towarowego powstanie drożny ciąg komunikacyjny. Nad sprawną komunikacją czuwać będzie ochrona oraz osoby z informacji, które zapewniają organizatorzy. Budowa specjalnych przejść rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Remonty dróg w mieście utrudniają w tym roku organizację Winobrania. Zmieniło się miejsce korowodu, ale wesołe miasteczko pozostanie na dawnym terenie, jednak wymaga dodatkowego zabezpieczenia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here