Weekendowe patrole motocyklowe. Policja zapowiada kolejne kontrole

0
163
fot. Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w patrolu motocyklowym dwa weekendowe wieczory spędzili bardzo pracowicie. W piątek (18.08) i w sobotę (19.08) od godziny 18.00 do 2.00 kontrolowali pojazdy i szczególnie ich prędkość na ulicach w centrum naszego miasta. – 31 motocyklistów i 10 innych pojazdów skontrolowanych, zatrzymanych 8 dowodów rejestracyjnych, 21 mandatów za przekroczenie prędkości, w tym jeden za 2000 złotych – relacjonuje zielonogórska policja. 

Policjanci kontrolowani pojazdy w weekendowe wieczory

Patrole motocyklowe zielonogórskiej drogówki weekendowe wieczory w piątek (18.08) i w sobotę (19.08) spędziły bardzo pracowicie. – Od godziny 18.00 do godziny 2.00 na ulicach w centrum miasta policjanci kontrolowali pojazdy, a szczególnie sprawdzali z jaką prędkością się poruszają. Takie działania kontrolne w weekendowe wieczory odbywały się nie po raz pierwszy i niestety, jak widać po wynikach obu służb, kierujący wciąż lekceważą przepisy dotyczące dozwolonej w mieście prędkości… – informuje policja.

W piątkowy wieczór skontrolowano 18 motocyklistów i nie tylko
W piątkowy wieczór policjanci skontrolowali 18 motocyklistów, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych jednośladów – przede wszystkim za brak badań i za zły stan techniczny pojazdu (zużyte ogumienie). – Motocykliści popełnili 10 wykroczeń, w tym 8 to przekroczenia prędkości. Dodatkowo policjanci skontrolowali 6 samochodów osobowych, a kierujący nimi popełnili 5 wykroczeń, w tym 4 to przekroczenia prędkości. W tej grupie także zatrzymali kierującego taksówką za przekroczenie dozwolonej prędkości (92/50 km/h) na ulicy Westerplatte. Okazało się, że kierujący już dwukrotnie wcześniej przekroczył prędkość i był ukarany mandatami. Ponieważ zgodnie z przepisami kierujący popełnił wykroczenie w recydywie, tym razem mandat karny wyniósł  2000 złotych. Niefrasobliwy kierujący dostał kolejne 11 punktów karnych i w rezultacie traci swoje prawo jazdy… – tłumaczy.

W sobotę skontrolowano m.in. 13 motocyklistów
Sobotnia służba patrolu motocyklowego zielonogórskiej drogówki to 13 skontrolowanych motocykli, 3 auta osobowe i bus. Jak ocenili policjanci tego wieczora było zdecydowanie spokojniej na drogach w centrum miasta – czyli wiadomości szybko się rozeszły… – Kierujący popełnili 10 wykroczeń, w tym 9 to przekroczenia dozwolonej prędkości i 1 nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. 3 dowody rejestracyjne motocykli zostały zatrzymane z powodu złego stanu technicznego – informuje policja.

Wydział Ruchu Drogowego planuje powtarzanie takich działań na ulicach w centrum miasta również w najbliższych miesiącach.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here