We wtorek wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy (ZDJĘCIA)

0
1449
fot. ZielonaNews.pl

We wtorek, 14 grudnia, wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku możemy spotkać tutaj rękodzielników, można także napić się grzanego wina.

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 grudnia. Zgodnie z zapowiedziom organizatorów stoiska są czynne w godz. 11.00 do godz. 19.00 (chociaż we wtorek spacerując około godz. 18.00 część stoisk nie działała). Na Jarmarku możemy kupić świąteczne ozdoby, serwety i napić się grzanego wina czy zjeść zapiekankę.

Od 14 do 19 grudnia będzie działać Świąteczna Warsztatownia znajdująca się w domku koło choinki. . Od wtorku do piątku (14 – 17grudnia), w godzinach od 13.00 – 16.00 każde dziecko, będzie mogło otrzymać ELFOWE ŁAMIGÓWKI, które rozwiąże na miejscu lub zabierze ze sobą do domu. Najmłodsi goście Jarmarku będą mogli również skosztować specjalnego, ciepłego Elfowego Napoju – warunek – przynieś ze sobą swój własny kubek! W jarmarkowy weekend (18-19 grudnia) w godzinach 12.00 – 17.00 odbędą się natomiast ELFOWE ZABAWY. Pod okiem profesjonalnych animatorów, dzieci wezmą udział w rozgrzewających zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. W tym roku zimno nam się straszne! Każdy uczestnik zabierze ze sobą również specjalny warsztatowy zestaw, z którego w domu przygotuje wyjątkowe, świąteczne ozdoby.

Warsztaty rzeźbienia w lodzie (15 grudnia)
W środę, 15 grudnia od godziny 15.00 odbędą się po raz trzeci pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie. Zobaczyć gotową rzeźbę to jedno, ale samemu ją stworzyć, to zupełnie innego rodzaju doznanie artystyczne. Podczas lodowych warsztatów będziecie mogli spróbować swoich sił jako rzeźbiarze. Natomiast pokaz rzeźbienia to niezapomniane widowisko – artysta pracuje piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem. Lodowa figura mamy nadzieję, że przy sprzyjających warunkach atmosferyczny pozostanie na długo na zielonogórskim deptaku.

Wigilia Miejska (19 grudnia)
Od godz. 12.00, na scenie zaprezentują się wokaliści z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji DOM HARCERZA oraz z grupy wokalne Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, w tym zespół ERATO pod kierownictwem Krzysztofa Mrozińskiego, z wyjątkowym świątecznym koncertem „Ze wszystkich stron Wesołych Świąt”. Na scenie usłyszymy również grupę wokalną NASZA ŁĘŻYCA. Wszystkie te wydarzenia mają zachęcać mieszkańców do wspólnego śpiewania.

O godz. 15.00 świąteczne życzenia i wspólna kolacja wigilijna, na którą przygotowane zostanie 250 kg pierogów, 100 kg kapusty z grzybami oraz 300 litrów barszczu.
O godz. 16.00 rozpocznie się natomiast wyjątkowy koncert KOLĘDY I PASTORAŁKI NA GÓRALSKĄ NUTĘ. Projekt powstał z inicjatywy dwóch członków zespołu FUTURE FOLK : wokalisty – Stanisława Karpiela Bułecki oraz skrzypka – Szymona Chyc Magdzina. Wraz z nimi na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać najwybitniejszych muzyków podhalańskich, grających na tradycyjnych instrumentach z regionu Podhala.

Program ramowy Wigilii Miejskiej:

12.00 – 13.00  Prezentacje: Studio Piosenki REZONANS  (MCKiE Dom Harcerza) oraz zespoły wokalne Atut i Pstryk (ZOK)
12.40 – 14.00  Kapela Prima Sort Świątecznie
14.00 – 14.30  Nasza Łężyca
14.30 – 16.00  „Ze wszystkich stron Wesołych Świąt” – Studio Piosenki ERATO – Zielonogórski Ośrodek Kultury
15.00 – 15.15  życzenia świąteczne Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Prezydenta Miasta Zielona Góra.
16.00 – 17.00  KOLĘDY I PASTORAŁKI „Na Góralską Nutę” – Staszek Karpiel Bułecka i Szymon Chyc z zespołem

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here