Czy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

0
479
fot. materiały prasowe

Stres, niezdrowe jedzenie, brak snu to czynniki które odbijają się negatywnie na naszym zdrowiu. Wówczas to cierpi cały organizm, a w pierwszej kolejności odbija się to na wyglądzie skóry oraz włosów. Przerzedzająca się czupryna, to sygnał, że nadszedł czas, aby się o siebie zatroszczyć.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Wypadające włosy są problemem dotykającym zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Oprócz stresu u podłoża tego zjawiska leży wiele przyczyn. Łysienie może być przyczyną zmian hormonalnych, zażywania leków oraz wielu chorób. Częstą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, które ma charakter dziedziczny. Zazwyczaj występuje ono u mężczyzn, ale niewielki odsetek kobiet, również cierpi na tę przypadłość.

Jak przeciwdziałać łysieniu

Gdy na grzebieniu pozostaje coraz więcej włosów, to jest sygnał aby interweniować. Zazwyczaj w takim wypadku sięgamy po szampony i odżywki, przeciwdziałające łysieniu. Jeśli nie przynoszą one oczekiwanych efektów, wtedy konieczne jest zastosowanie leków. Preparaty do wcierania w skórę głowy mają na celu zbilansowanie niedoborów witamin. Gdy stosowanie leków nie przynosi oczekiwanego skutku i na głowie pojawiają się miejsca zupełnie ich pozbawione, wówczas warto udać się do specjalisty.

Na czym transplantacja włosów?

Co prawda włosy nie spełniają ważnych funkcji fizjologicznych, ale są niewątpliwie ozdobą, dzięki której wyglądamy atrakcyjnie. Gdy problem wypadania włosów nie ustępuje, wtedy warto udać się do specjalisty, który pomoże określić przyczynę i na podstawie zleconych badań postawi właściwą diagnozę. Gdy podczas zastosowanej terapii nie udaje się uzyskać zadowalającej poprawy, wówczas nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z bardziej inwazyjnej metody zagęszczania włosów, warto skontaktować się ze specjalistami z jackstronghair.pl aby wybrać odpowiednią klinikę do przeprowadzenia zabiegu.

Obecnie najpopularniejszy jest przeszczep włosów metodą FUE. Ten zabieg chirurgiczny polega na pobraniu z mocno owłosionej części głowy materiału, w postaci mieszków włosowych, podzieleniu go na mniejsze części i wszczepieniu w okolicę, która wymaga zagęszczenia.
Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Lekarz może jednorazowo wykonać maksymalnie 3000 przeszczepów malutkich mieszków włosowych. Taki przeszczep włosów trwa od 2 do 4 godzin. Jest on w pełni bezpieczny i pozostają po nim tylko maleńkie ranki, które goją się maksymalnie do dwóch tygodni.

Przeszczep włosów tą sprawdzoną metodą posiadającą wiele zalet. Niedługi czas rekonwalescencji oraz brak szpecących blizn, to czynniki które przemawiają za jego zastosowaniem u łysiejących osób.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here