Bezpłatne warsztaty pieluchowania wielorazowego dziś w Zielonej Górze

0
139
Designed by Yanalya

– W poniedziałek 19. listopada o godz. 13.30 zapraszamy do Centrum Bliskości (Sowińskiego 4a/2) na bezpłatne warsztaty pieluchowania wielorazowego dla rodziców i osób planujących założenie rodziny. Podczas spotkania uczestnicy poznają różne systemy nowoczesnych pieluch wielorazowych, dowiedzą się jak dobrać pieluchy do potrzeb swoich i dziecka, jak o nie dbać i jak z nich korzystać – poinformowała nas Sylwia Sikorska, rzecznik akcji.

Europejski Tydzień Redukcji Odpadów też w Zielonej Górze

W dniach 19-25 listopada w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów Polskie Stowarzyszenie Zero Waste razem z grupą aktywistów i aktywistek działających na rzecz promocji pieluchowania wielorazowego organizują ogólnopolską akcję edukacyjną HelloWielo. Ideą kampanii jest zaproszenie doświadczonych w pieluchowaniu wielorazowym rodziców do dzielenia się wiedzą z osobami, które dotąd nie zetknęły się z tym tematem.Każde dziecko używające pieluch jednorazowych generuje kilkaset kilogramów odpadów rocznie. Jest to ogromne obciążenie dla środowiska, które możemy zminimalizować wybierając pieluchy wielorazowe. Do zalet tego rozwiązania należy nie tylko zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, ale również oszczędności finansowe. Ponadto, pieluchy wielorazowe są rozwiązaniem dla dziecka zdrowszym, niż powszechnie dostępne pieluchy jednorazowe.
Na fanpage’u akcji zaplanowana została serię live’ów na fanpage’u akcji ze specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania rodziców i rozwieją ich wątpliwości dotyczące pieluchowania wielorazowego.
Dodatkowo, żeby uczynić pieluchowanie wielorazowe jeszcze bardziej dostępnym będzie można skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zakup pieluch wielorazowe, które zrealizować będzie można w naszych rodzimych manufakturach szyjących takie produkty.
Mamy nadzieję że dzięki naszej akcji wspólnie zredukujmy ilość generowanych odpadów i odczarujmy produkty wielorazowe, które są dobre zarówno dla delikatnej skóry malucha, dla środowiska jak  i naszego portfela!

 19. listopada (poniedziałek), godz. 13.30
Centrum Bliskości
ul.Sowińskiego 4a/2
wstęp wolny

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here