Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zajęcia w Leśnym Zakątku

28 września 2017 o godzinie 16:30 - 18:00

W czwartkowe popołudnia od 16:30 zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat na zajęcia z psycholog Agatą Kotowską. Spotkania będą obejmowały zagadnienia związane z poznawaniem samych siebie (swoich mocnych i słabszych stron), nabywaniem umiejętności prospołecznych (czyli jak radzić sobie w grupie) oraz rozumieniem emocji (do czego potrzebujemy radości, smutku, złości i strachu) oraz wiele innych ważnych kwestii.

Spotkania wrześniowe.:

7.9. “Poznajemy samych siebie”
Każde dziecko jest wyjątkową i złożoną jednostką. Nawiązując do trwającego Winobrania, porównamy samych siebie i swoich kolegów do… kiści winogron. Chociaż owoce składają się z wielu gron, to stanowią jedną całość. Stworzymy wspaniałe rysunki, zwrócimy uwagę na różnice i podobieństwa między dziećmi, a dodatkowo trochę się poruszamy.

14.9. “Śmiechy i chichy – czyli czym jest radość”
Tego dnia porozmawiamy o radości. Każdy przeżywa ją nieco inaczej, ale wszystkim daje energię do życia. Podczas spotkania wcielimy się w różne postacie – będziemy udawać zwierzęta i postacie z bajek – zagramy w kalambury oparte na odgrywaniu scenek.

21.09. “Jesienne emocje”
Nasze emocje przypominają pogodę – zmieniają się i kształtują nasze dni. Czasami jesteśmy radośni jak słońce, innym razem pochmurni jak zachmurzone niebo lub zezłoszczeni jak burza. Podczas tego spotkania spróbujemy zrozumieć dlaczego tak się dzieje i dlaczego tak być powinno.

28.09. “Z uśmiechem na twarzy”
Ciało człowieka to skarbnica wiedzy o nim. Wiele mówią o nas nasze spojrzenia, gesty, słowa, sposób, w jaki poruszamy się i porozumiewamy. Tego dnia pobawimy się w lustra i poćwiczymy samoakceptację.

Agata Kotowska to psycholog (dyplom Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu ) i socjoterapeuta (dyplom Uniwersytetu Zielonogórskiego). Posiada uprawnienia do pracy metodą Treningu Zastępowania Agresji. Od 2009 pracuje w szkole podstawowej nr 18 w Zielonej Górze. Jest matką 4,5 letniego Huberta.

Szczegóły

Data:
28 września 2017
Czas:
16:30 - 18:00
Kategoria:
, ,

Miejsce

Leśny Zakątek
Cisowa 24
Zielona Góra,
+ Google Map