Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Z książką na leżaku z reżyserem Radosławem Piwowarskim

11 lipca 2019 o godzinie 18:00 - 19:30

Wraz z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich zapraszamy 11 lipca br. (czwartek) o godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza na spotkanie autorskie z Radosławem Piwowarskim, reżyserem, scenarzystą i aktorem filmowym. Wydarzenie jest promocją debiutanckiej książki reżysera Sceny rozbierane. Moderator: Krystian Nehrebecki.
Po spotkaniu możliwość zakupu książek.

Radosław Piwowarski – ceniony polski reżyser i scenarzysta, twórca kultowych filmów: „Yesterday”, „Pociąg do Hollywood”, „Kochankowie mojej mamy” oraz seriali: „Jan serce”, „Złotopolscy” i innych. Pochodzi z rodziny artystycznej, w której panowało przekonanie, że sztuka nie jest po to, żeby na niej zarabiać, tylko żeby jej służyć. W 1971 roku ukończył Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Zadebiutował pod koniec lat 70-tych telewizyjnymi filmami: “Ciuciubabka” i “Córka czy syn” pokazywanymi w cyklu: “Sytuacje rodzinne”. Był reżyserem pierwszej polskiej telenoweli “Aby do świtu”. W latach 1972-81 członek Zespołu X kierowanego przez Andrzeja Wajdę. W 1998 roku został dyrektorem programowym I Programu Telewizji Polskiej. Laureat międzynarodowych festiwali filmowych. Za swój największy sukces uważa odkrycie i wykreowanie plejady gwiazd polskiego kina. Książka Sceny rozbierane są jego debiutem książkowym.

O książce:
Jak rodzą się gwiazdy i kończą wielkie kariery? Co dzieje się na planie, w garderobie, hotelu? Historie towarzyszące powstawaniu filmu bywają równie fascynujące co sam film.

Radosław Piwowarski, jeden z najlepszych polskich reżyserów, zna wiele takich przypadków. Wszystkie historie opowiedziane w tej książce są inspirowane prawdziwymi zdarzeniami. O genialnym reżyserze, który omal nie zginął, kręcąc film w języku, którego nie znał; o upartym scenarzyście czyhającym na decydenta nawet w toalecie; o cnotliwej debiutantce, która bardzo chciała powtarzać sceny jak najbardziej rozebrane; o bardzo znanym aktorze, który miał osobistego anioła stróża chroniącego go przed alkoholem. Życie często przerasta kino.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
11 lipca 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategorie:
, ,

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/