Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXVI Parada Parowozów 2019

3 maja 2019 - 4 maja 2019

Organizowana w Wolsztynie od 1991 roku Parada Parowozów jest jednym z najważniejszych wydarzeń kolejowych w Polsce i Europie. Każdego roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów i miłośników kolejnictwa, sam Wolsztyn zaś staje się światową stolicą pary.

Podczas wydarzenia w parowozowni prezentują się czynne lokomotywy parowe przybyłe z Polski i zagranicy. Odbywająca się w sobotę “Parada Parowozów” umożliwia podziwianie tych wspaniałych maszyn dostojnie przejeżdżających przez stację i prezentujących wszystkie swe największe walory. Niezwykle ciekawe są również towarzyszące Paradzie przygotowania, będące jedyną w swym rodzaju okazją, by zapoznać się ze wszystkimi przybyłymi parowozami od strony technicznej – obserwując przeglądy i drobne naprawy, obrządzanie czy też przygotowywanie lokomotyw do jazdy.

W czasie Parady organizowanych jest również wiele przejazdów specjalnych pociągami retro wokół Wolsztyna, istnieje możliwość gruntownego zwiedzenia zaplecza wolsztyńskiej parowozowni oraz zapoznania się z jej codzienną pracą.

Tradycyjny punkt programu to wieczorne, multimedialne widowisko “Światło, para, dźwięk”, w którym parowozy prezentują się w oprawie niezwykłej – w kolorowym świetle laserów, kłębach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce.

Od 3 do 5 maja 2019 r. wstęp do Parowozowni bezpłatny!

 

Program

Piątek 3.05.2019

22:00 Widowisko multimedialne “Światło, para, dźwięk”

Sobota 4.05.2019

12:00 Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego oraz wernisaż wystawy “Parowozowe Impresje 2019”

13:00 Występ Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej

13:30 Parada Parowozów

Szczegóły

Start:
3 maja 2019
Koniec:
4 maja 2019
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Parowozownia Wolsztyn
Fabryczna 1
Wolsztyn,
+ Google Map