Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XVI Zielonogórski Festiwal Gier

14 kwietnia 2019 o godzinie 10:00 - 18:00

XVI ZIELONOGÓRSKI FESTIWAL GIER – 14 kwietnia 2019 r.

GRY PLANSZOWE ŁĄCZĄ NIEDZIELĄ!

W niedzielę 14 kwietnia sekcja gier planszowych „Trzymaj Pion” Zielonogórskiego Klubu Ad Astra organizuje kolejny festiwal gier planszowych. Tym razem wczesną wiosną. To świetny czas na granie w gry bez prądu wśród przyjaciół i w gronie rodzinnym. Impreza będzie największą planszówkową zabawą tej wiosny w Zielonej Górze.

Wstęp na imprezę jest darmowy. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku! Każdy będzie mógł tu znaleźć gry dla siebie.
W trakcie Festiwalu będzie można poznać i zagrać w rozmaite gry planszowe i towarzyskie, poczynając od najpopularniejszych i znanych jak m. in. „Carcassonne”, „Splendor”, „Osadnicy z Catanu”, po niemniej ciekawe, ale trudniejsze tytuły jak np.: „Siedem cudów świata”, „Tzolkin”, czy „Azul”. Udostępnimy blisko 400 różnorodnych gier bez prądu. Będziemy starać się tłumaczyć zasady i zapoznawać chętnych z grami jak to bywało już w poprzednich edycjach.

Dodatkowo przygotowujemy szereg atrakcji w postaci turniejów z nagrodami dla młodszych i starszych, warsztatów plastycznych malowania figurek, prezentacji planszowych nowości wydawnictwa Nasza Księgarnia prowadzonych przez Marcina „pomimo” Szramę blogera i krytyka (Zagramy.net) opiekuna nowosolskiego klubu Graczyn, pojedynków w grę „Klask!” ze słodkimi nagrodami. Niewątpliwą atrakcją będzie prezentacja prototypu gry „Plażing” Łukasza Makucha. Miłośnicy makiet i modelów czołgów będą mogli zapoznać się z grą „Flames of War”.

O nadchodzących atrakcjach informować będziemy na bieżąco.

Nasza impreza XVI Zielonogórski Festiwal Gier jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra w ramach projektu „Gry planszowe łączą ludzi – 2. edycja”.

Szczegóły

Data:
14 kwietnia 2019
Czas:
10:00 - 18:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra
Fabryczna 13
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/zkfadastra/