Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Magia linorytu”

6 kwietnia 2019 o godzinie 16:00 - 18:00

Serdecznie zapraszamy na wystawę linorytów Arety Fedak,
artystki o światowej renomie, która, co nas niezmiernie cieszy, przyjedzie na wernisaż. Areta Fedak to absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego Pracowni Grafiki Książkowej u profesora Janusza Stannego uzyskała w 1979 roku. Artystka zajmuje się malarstwem sztalugowym (ikony), grafiką warsztatową (linoryt), rysunkiem satyrycznym, nowymi technikami ilustracji oraz grafiką użytkową. W latach 1979 – 2018 brała udział w ponad osiemdziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Anglii, Szwajcarii, Rumunii, Argentynie, Kanadzie, USA, Włoszech, Ukrainie, Japonii i Belgii. Autorka okładek i ilustracji do kilkudziesięciu podręczników Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz Wydawnictwa Juka – 91. W latach 1983 – 1990 pracowała jako redaktor graficzny w RSW „Wydawnictwo Współczesne”. Jest wieloletnim nauczycielem plastyki, sztuki, rysunku odręcznego i grafiki użytkowej.

Jak sama mówi:
„Kreska, jej charakter i zagęszczenie, kontrast, symbol, plama barwna, spokój, siła koloru, światło, bogactwo form i waloru, ryt głęboki, pobieżny i rytmiczny – to moje życie i pasja”.

W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz tworzenia linorytu i planujemy, że nasi gości będą mieli okazję samodzielnie odbić matrycę i tym samym mieć unikalny linoryt.

Szczegóły

Data:
6 kwietnia 2019
Czas:
16:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Nauki Keplera Centrum Przyrodoznawcze
ul. Dąbrowskiego 14
Zielona Góra, 65-119 Polska
+ Google Map
Telefon:
795375102