Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wrażenia z podróży: Senegal, Gambia i Gwinea-Bissau

24 kwietnia 2019 o godzinie 17:30 - 18:30

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Z pamiętnika podróżnika”. Tym razem naszym gościem będzie Wiesław Hładkiewicz, który podzieli się wrażeniami z podróży po Senegalu, Gambii i Gwinei-Bissau.

Trzy sąsiadujące ze sobą kraje Afryki Zachodniej łączy wyjątkowa natura, z jej licznymi zachwycającymi parkami narodowymi. Kraje te łączy też dramatyczna historia. To z tego skrawka świata, nazywanego Bramą Afryki, wyruszały do Ameryki pierwsze transporty niewolników. Pod wieloma względami państwa te różnią się jednak od siebie, co wynika z faktu, iż kolonialna przeszłość każdego z nich związana była z innym krajem: Senegalu – z Francją, Gambii – z Wielką Brytanią, a Gwinei-Bissau – z Portugalią. Dzisiaj Senegal uważany jest za najbardziej stabilne państwo Afryki, Gwinea-Bissau należy do najuboższych tamtejszych krajów, a Gambia – najmniejszy kraj na kontynencie – znana jest z bardzo niskiego wskaźnika przestępczości. Podczas odbytej w 2018 roku podróży prof. Wiesław Hładkiewicz miał okazję zwiedzić kilka parków narodowych, zapoznać się z systemem szkolnictwa i podpatrzyć codzienne życie mieszkańców tych krajów.

……………..

Prof. dr hab. Wiesław Hładkiewicz – pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Autor wielu prac z zakresu historii regionalnej oraz historii Polaków w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Główne zainteresowania to podróże i książki.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
24 kwietnia 2019
Czas:
17:30 - 18:30
Kategoria:

Miejsce

Muzeum Ziemi Lubuskiej
ul. Al. Niepodległości/15
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48 68 327 23 45