Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty gry na bębnach afrykańskich

30 października 2019 o godzinie 17:00 - 20:00

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach gry na bębnach afrykańskich.

To będzie spotkanie z muzyką afrykańską dla początkujących i tych, którzy grają na djembe i dundunach od niedawna. Do dyspozycji będą instrumenty – bębny Djembe, DunDun, Bongosy, bębny Conga.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – ze względu na ilość bębnów obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 880 227 787 lub przez fb.
Jest możliwość, aby dołączyć z własnym instrumentem 🙂

Afrykańskie rytmy w naszym pałacu będą brzmiały w trzech blokach po 45 min – od godz. 17.00
Wydarzenie odbędzie się w ramach Ogólnopolskich Dni Djembe.

Czym są Ogólnopolskie Dni Djembe?
Jest to święto najpopularniejszego instrumentu etnicznego na świecie, jakim jest zachodnio-afrykański XVIII – wieczny bęben djembe. Jest to święto niemałej społeczności w Polsce, osób które w wolnym czasie, w pojedynkę czy też częściej w mniejszych lub większych grupach spotykają się na zajęciach zorganizowanych lub spontanicznych bębniarskich meetingach. W jednym bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w różnym wieku i profesji. Nieważny jest status ani kolor skóry. Nie muszą porozumiewać się nawet w tym samym języku, ponieważ w tym czasie obowiązuje tylko muzyczny język djembe, którego cechą charakterystyczną jest rytm i dobra zabawa.

Z okazji Dni Djembe w całej Polsce odbywają się bezpłatne warsztaty gry na bębnach. Nasza filia również włączyła się w tegoroczne obchody – stwórzmy to święto wspólnie razem, bo słowo djembe w języku ludu Bambara “Anke djé, anke bé” znaczy: “razem w pokoju, w harmonii”!

Szczegóły

Data:
30 października 2019
Czas:
17:00 - 20:00
Kategoria:

Miejsce

Zielonogórski Ośrodek Kultury – filia w Starym Kisielinie