Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Udręczenie: Spotkanie autorskie z Markiem Krukowskim

22 marca 2019 o godzinie 18:00 - 19:00

Udręczenie to oficjalny debiut Marka Krukowskiego, książka, która w szufladzie przeleżała ponad 5 lat. Udręczenie jest intymną opowieścią o rodzinie z nabokowskim motywem w tle. Główny bohater, Maryś, to trzydziestoparoletni starzec o artystowskich zapędach, cierpiący na swoistego rodzaju egzystencjalny paraliż. Całe dnie przesiaduje w poniemieckiej willi i czeka aż Marta, o dziesięć lat starsza siostra, wróci z pracy. Maryś gotuje obiady, niedomaga, wychodzi na spacer do podmiejskiego lasku, odwiedza starych rodziców osiadłych na wsi i tak się zwolna przesącza na drugą stronę…
Jesteś Udręczony? A któż w tym kraju nie jest! Zatem Udręczenie to książka również dla Ciebie. Podczas jej lektury będziesz prychał rozeźlony i wyrzekał: “Że co, proszę? Ten cały Maryś jest niby udręczony? Dobre sobie! Nic z tych rzeczy. Wiem, co mówię, gdyż tak się składa, że w tej kwestii jestem niekwestionowanym ekspertem”.

Marek Krukowski — doskonały rocznik ‘80, długo dojrzewający, zielonogórski twórca awangardowego teatru, domorosły filozof z uniwersyteckim dyplomem, amator tenisa, postać lokalnie znana i lubiana.

Za powieść Udręczenie Marek Krukowski otrzymał Srebrne Sokole Pióro. Nagrodę Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Lubuskich Wawrzynów 2018.

Spotkanie z cyklu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Prowadzenie: Sandra Stempniewska

Szczegóły

Data:
22 marca 2019
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Góra Mediów
WiMBP
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/GoraMediow/