Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

7 czerwca 2019 o godzinie 13:00 - 14:00

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze włącza się w obchody Światowego Dnia Środowiska.
07 czerwca o godzinie 13:15 dla dzieci i młodzieży, którzy nas odwiedzą w tym dniu, przygotowaliśmy prezentację na temat: “SMOG, czyli co wisi w powietrzu?”. Dowiemy się podczas niej czym jest zjawisko smogu, jaki ma na nas wpływ i jak się przed nim chronić.
Wspólnymi siłami możemy stać się częścią pozytywnej zmiany poprzez budowanie zrównoważonej przyszłości opartej o czyste środowisko i powietrze, postawienie na bardziej odpowiedzialne zachowania i wybory oraz realizację prostych działań, których suma złoży się na wielką zmianę na lepsze.
W tym dniu wspomagamy również Urząd Miasta Zielona Góra, który bierze udział w ogólnopolskiej kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety. Kampania ta jest częścią globalnych obchodów World Environment Day, koordynowanych przez UN Environment – Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą zagadnienia, związane z zanieczyszczeniem powietrza.
Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Środowiska jest przyjęte przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment) hasło #BeatAirPollution. Razem z kampanią BreatheLife stało się ono inspiracją dla tegorocznej Zielonej Wstążki.
W Centrum Przyrodniczym prezentować będziemy również wystawę prac dzieci zielonogórskich szkół, laureatów konkursu pn. „Śmieci nie giną w piecu, one wracają do nas przez komin…!” organizowanego przez Urząd Miasta Zielona Góra.

Szczegóły

Data:
7 czerwca 2019
Czas:
13:00 - 14:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Centrum Nauki Keplera
Ul. J. Dąbrowskiego 14
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/cnkcentrumprzyrodnicze/