Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Henryką Krzywonos i Krzysztofem Strycharskim

8 lipca 2019 o godzinie 18:00 - 19:00

Wraz z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich zapraszamy 8 lipca br. (poniedziałek) o godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z Krzysztofem Strycharskim, autorem książki „Moja żona tramwajarka” oraz bohaterką jego opowieści Henryką Krzywonos-Strycharską.
Po spotkaniu możliwość zakupu książek.

“Opowieść męża o żonie, wspólnym życiu, niezwykłej rodzinie i wielkiej polityce. To książka jedyna w swoim rodzaju – żyjący w cieniu znanej żony, nazywany „panem Krzywonosem” Krzysztof Strycharski opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce, która była w nim stale obecna, o mierzeniu się z dziedzictwem “Solidarności”, o rodzinnych radościach i smutkach.
W książce pojawia się wiele postaci, które Henryka spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską i Zbigniewa Wodeckiego.”

“Ona po prostu taka jest: czasami kochana, czasami wkurzająca, ale zawsze prawdziwa i zawsze niezależna. Krzysztof Strycharski

“Henia i Krzysztof to kwintesencja radości życia, dwie połówki tego samego jabłka, miłość wrząca od emocji, napięć i uwielbienia mimo wszystko. To instytucja, adres, pod który trafiają zagubieni. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc i ratunek. Nie mogłam oderwać się od tej książki! Znam i podziwiam Henrykę od lat, ale odkryłam ją na nowo. Znalazłam to, czego nie da nam „babskie gadanie” – obraz nieprzeciętnej kobiety widzianej oczami męża. Krzysztof – dziękuję, że się do tego zabrałeś. I za to, że podarowałeś nam nie laurkę, ale prawdziwą fotografię.”
Agata Młynarska

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
8 lipca 2019
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/