Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim

17 kwietnia o godzinie 17:00 - 19:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z pisarzem – tym razem w Sali Kominkowej naszego pałacu gościć będzie Przemysław Piotrowski.

Przemysław Piotrowski – profil autorski to zielonogórzanin, rocznik ‘82. Były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiujący również w Hiszpanii i USA. Kocha podróże i nowe wyzwania. Pasjonat sportu, podróży, geografii i historii.
Zadebiutował entuzjastycznie przyjętym thrillerem „Kod Himmlera”, później wykreował mroczny świat w ciężkiej gatunkowo „Drodze do piekła”. Następnie pojawiły się na rynku dwa tomy z trylogii „Radykalni” – „Terror” oraz „Rebelia”. Wkrótce pojawi się kolejna powieść z tej serii – thriller political fiction, która ma szansę ukazać się pod koniec tego roku.
Autor jest w trakcie pisania kolejnej powieści (poza III tomem Radykalnych) – będzie to mroczny kryminał/ thriller, którego miejscem akcji będzie Zielona Góra i okolice. Warto przyjść na spotkanie, by dowiedzieć się więcej…
Moderatorem spotkania z autorem będzie pan Roman Czarnecki.

Zapraszamy!

I jeszcze kilka recenzji:
„Już za samą koncepcję stworzenia powieści należy autorowi przyklasnąć. Naprawdę wyjątkowy pomysł (choć z podobnymi zapewne wielu czytelników zetknęło się w literaturze zagranicznej) połączenia sensacji, thrillera, horroru i fantastyki zaowocował świetnym gatunkowym miszmaszem. Trzeba przyznać, że „Kod Himmlera” to opowieść bardzo dynamiczna, przepełniona zarówno szybką akcją, jak i bardzo dobrze napisanymi fragmentami dochodzenia do prawdy. Piotrowski wykorzystał teorie spiskowe, XX-wieczne tajemnice, na których punkcie niejeden człowiek ma obsesję, postaci historyczne oraz istnienie tajnych organizacji rządowych. Przywołuje Himmlera, Wunderfafe, Anioła Śmierci, tajne eksperymenty Trzeciej Rzeszy i wykorzystywanie przez nazistów runów. Trzyma się faktów historycznych, a przy tym łączy je z domysłami oraz fantastycznymi koncepcjami. W całości, wszystkie te elementy, tworzą zagadkę tak intrygującą, że wciąga czytelnika do swojego świata nieprawdopodobności oraz sprawia, że na chwilę jesteśmy skłonni uwierzyć we wszystkie wydarzenia.
http://www.popkultura.com.pl/ „Kod Himmlera”

„Droga do piekła” Przemysława Piotrowskiego to świetny – mówiąc potocznie, kawał literatury. Mało kto z taką „pachnącą” siarką gracją umie przeplatać thriller z horrorem, utrzymując przy tym niezaprzeczalną spójność fabularną. Jeżeli podobał wam się „Kod Himmlera”, tym bardziej zakochacie się w drugiej książce tego autora.
https://www.literatura.gildia.pl „Droga do śmierci”

„Sam tekst jest napisany w sposób bardzo staranny i bogaty. Przemysław Piotrowski ma niepodważalny kunszt pisarski i rzeczy ciężkie bądź skomplikowane przedstawia w sposób bardzo przystępny, nie umniejszając tym samym finezyjności. To książka godna uwagi również pod tym względem. Warto się z nią zapoznać nawet jeśli uważacie to za fantasy. Jest naprawdę wciągająca”.
http://www.kanapaliteracka.pl – „Radykalni. Terror”

„Radykalni. Rebelia” trzyma w napięciu od początku do końca. Konfrontuje się ze współczesną poprawnością polityczną i – nawet jeśli czyni to w zbyt dosadny sposób – daje do myślenia jaka przyszłość czeka Europę, jeżeli nie zaczniemy zastanawiać się nad obecną polityką całkowitego otwarcia granic dla osób o skrajnie nietolerancyjnych poglądach, które otwarcie mówią o podporządkowaniu sobie całej Europy.
http://kulturacja.pl „Radykalni. Rebelia”

Szczegóły

Data:
17 kwietnia
Czas:
17:00 - 19:00
Kategoria:
,

Miejsce

Zielogórski Ośrodek Kultury
Festiwalowa 3
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury/