Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl Donna Kamelia

15 czerwca 2019 o godzinie 21:00 - 22:00

Zapraszamy w ramach Kozzi Film Festiwal 5. Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Czyżewska Fijewski 15 czerwca br. o godz. 21.00 do Sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze na spektakl Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego “Donna Kamelia” w reżyserii Waldemara Matuszewskiego. W roli głównej wystąpi Jacek Zienkiewicz.

Spektakl “Donna Kamelia” to zaproszenie do wspólnej teatralnej podróży… podróży w czasie… Wracamy tu do atmosfery małego przedwojennego miasteczka, położonego przy linii Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej. Jest to marzenie o podróży w daleki świat, jednym z ekspresów, które pędem mijają małą stacyjkę i tylko czasem zatrzymują się na niej….
Jest to też opowieść o tytułowej Donnie Kamelii, która potrafiła zawładnąć sercami całej męskiej części miasteczka, roztaczając swój kobiecy czar. Przez ten świat przetacza się jednak ciężka lokomotywa Historii.
Wszystko to powołuje do życia, w sposób magiczny jeden aktor – Jacek Zienkiewicz.

Sztukę wyreżyserował Waldemar Matuszewski, muzycznie oprawił Adam Gzyra, scenograficznie upiększyła Barbara Batyra, a plakatami Tomasz Róg i Dominik Mickiewicz

Czas trwania: 50 minut.

Zobacz trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=cn9tOyCrSwY

Szczegóły

Data:
15 czerwca 2019
Czas:
21:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/