Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rozkwitaj w teatrze / “Tam, gdzie żyją dzikie stwory”

7 kwietnia 2019 o godzinie 12:00 - 13:30

ROZKWITAJ W TEATRZE / „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice Sendak + rodzinny warsztat florystyczny „Z doniczki na kanapkę”

Gdy niegrzeczny Max zostaje odesłany do łóżka bez kolacji, jego pokój zamienia się w las. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa chłopca do krainy dzikich stworów…

Pięćdziesiąt lat po amerykańskiej premierze kultowa książka Maurice’a Sendaka wreszcie ukazuje się w Polsce. Teraz i my możemy wyruszyć do krainy dzikich stworów, by wyprawiać w niej dzikie harce, zatęsknić za domem i… wrócić. Bo przez te wszystkie lata nic się nie zmieniło: dzikie stwory czasem muszą być straszne i złe – ale zawsze wracają do domu na kolację.

Po czytaniu, w drugiej części spotkania odbędzie się warsztat florystyczny z Cezarym Molendą z Kwiaciarnia Kuźnia Zapachów. W trakcie warsztatów dowiecie się, jak wyhodować warzywa z resztek. Zasadzone mini ogrody zabierzecie ze sobą do domu. W trakcie spotkania dziecko i opiekun przygotowują wspólnie jedną doniczkę z roślinami.

W ramach cyklu „Rozkwitaj w teatrze” czytamy książki i doświadczamy fascynującego świata roślin. Pod okiem florystów i botaników wspólnie zasadzamy rośliny, dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy na temat ich pielęgnacji, eksperymentujemy, wykorzystując rośliny w ozdabianiu przedmiotów z naszego otoczenia. W trakcie tworzenia jest nam bliska idea upcyklingu.

Patronem akcji jest Drukarnia Recyklus
W sezonie 2018/2019 czytamy książki Wydawnictwo Dwie Siostry

„Tam, gdzie żyją dzikie stwory”
tekst: Maurice Sendak

Warsztat florystyczny prowadzi: Cezary Molenda, Kwiaciarnia Kuźnia Zapachów

Zapraszamy: dzieci 4+ z opiekunami

Koszt: 20 zł / osoba
Bilety: www./bilety.teatr.zgora.pl

Szczegóły

Data:
7 kwietnia 2019
Czas:
12:00 - 13:30
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Lubuski Teatr
Al. Niepodległości 3/5
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/lubuskiteatr/