Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Recital Katarzyny Żak

16 czerwca 2019 o godzinie 19:30 - 21:00

Zapraszamy w ramach 5. Festiwalu Filmu i Teatru KOZZI CZYŻEWSKA FIJEWSKI 16 czerwca, godz. 19.30, Kino Norwid/Sala im. Janusza Koniusza na recital “Piosenki z dobrym tekstem” w wykonaniu Katarzyny Żak, aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej.

Katarzyna Żak, znana m.in. ze znakomitych ról w serialach Miodowe lata, Całkiem nowe lata miodowe i Ranczo, aktorka filmowa i teatralna, będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Filmu i Teatru.

Absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej, przez 9 lat aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu gdzie zagrała m.in. w spektaklach, “Opera za trzy grosze” ,„Sztukmistrz z Lublina” „Wariat i zakonnica” „Piaf” „Lot nad kukułczym gniazdem”. Od kilkunastu lat jest związana ze stołecznymi scenami, Teatrem Rampa, w którym zagrała m. in. w spektaklach reżyserowanych przez tak znakomitych artystów jak Wojciech Młynarski (“Brassens” i “Criminale Tango”), Andrzej Strzelecki („Conte”, “Love”), Maciej Wojtyszko,(„Damy i Huzary” „Kandyd czyli optymizm”). Aktualnie występuje na scenie Teatru Capitol (w spektaklu “Zdobyć, utrzymać, porzucić”), Och Teatrze (“Lekcje stepowania”), Teatrze Komedia (“Ostra jazda” oraz “Napad na bank”), Teatrze Syrena (“Hallo Szpicbródka”). W 2015 roku została nominowana w kategorii Aktorka do 18. edycji konkursu Telekamery Tele Tygodnia.

Od kilku lat z dużym powodzeniem koncertuje z recitalami. Ma na swoim koncie trzy płyty: “Młynarski – Jazz” (1994), standardy jazzowe z polskimi tekstami, specjalnie na płytę napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego, „Kolędy na cały rok” (1995), z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego oraz „Bardzo przyjemnie jest żyć” (2016), z tekstami M. Czapińskiej, W. Młynarskiego, J. Wołka, A. Poniedzielskiego, A. Andrusa, S. Wielanka i P. Bukartyka.

Podczas Festiwalu Katarzyna Żak wystąpi w recitalu muzycznym “Piosenki z dobrym tekstem” składającego się z piosenek m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego, Artura Andrusa, Andrzeja Poniedzielskiego. Przeplatany opowieściami i anegdotami recital z pewnością doda widzom pozytywnej energii, ale również zmusi do refleksji.

BILETY DOSTĘPNE NA ABILET.PL:
https://abilet.pl/impreza/recital-katarzyny-zak-5425

Czas trwania: 1 godzina i 20 minut.

Szczegóły

Data:
16 czerwca 2019
Czas:
19:30 - 21:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/