Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przyrodnicze czwartki

16 listopada 2017 o godzinie 16:30 - 18:30

Zapraszamy na przyrodnicze zajęcia popołudniowe w Pracowni.

Zajęcia dla dzieci w wieku dowolnym (dorośli też skorzystają, choć pewnie najbardziej dzieci w wieku szkolnym) będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 16.30-18.30. Zapisy prowadzimy na cały miesiąc – cztery czwartki.

2 listopada mamy wolne, na szczęście listopad ma oprócz tego jeszcze cztery czwartki 🙂

Każde spotkanie będzie się składało z części terenowej, kiedy pójdziemy do lasu, będziemy oglądać, zbierać, doświadczać wszystkimi zmysłami.

Będziemy obserwować pogodę, rośliny, zwierzęta. Potem wrócimy do środka, obejrzymy nasze zbiory pod mikroskopem, narysujemy, namalujemy, nakleimy, będziemy poznawać i eksperymentować. Przez ostatnie pół godziny część dzieci po prostu się bawi w atmosferze akceptacji i wolności, a część wciąż wpatrując się w binokular lub mikroskop… 🙂

W listopadzie będzie zimniej i ciemniej, ale i tak będziemy wychodzić, podglądać świat przez lornetkę, a w pogodny wieczór może nawet teleskop. Pewnie więcej będziemy w środku, uruchomimy hodowle, laboratorium… ale też z pewnością pobrudzimy się farbami i klejem.

Warsztaty prowadzi Marta Jermaczek-Sitak, ekolożka, edukatorka przyrodnicza, mentorka w Wolnej Szkole.

Cena: 100 zł za 4 spotkania (9, 16, 23, 30.11). Rodzic gratis – może również uczestniczyć w zajęciach lub poczekać i poczytać rozwijające książki w naszej czytelni. Dzieci do 4 lat tylko z rodzicem.

Zapisy do 1 listopada na pracowniasps@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły

Data:
16 listopada 2017
Czas:
16:30 - 18:30
Kategoria:

Miejsce

Pracownia
Gajowa 54
Zielona Góra,
+ Google Map