Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przynieś swoją choinkę do recyklingu

8 stycznia o godzinie 11:00 - 14:00

Choinki w Zielonej Górze

Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Regionalną Dyrekcją w ZielonejGórze, Stelmetem S.A. i Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury “Amfiteatr”zapraszają wszystkich, którzy posiadają żywe drzewko świąteczne, do udziałuw ekologicznej akcji poświątecznej “Eko Choinka”. Wydarzenie rozpocznie sięw poniedziałek 8 stycznia 2018 r. o godz. 11:00 na zielonogórskim deptaku.

Zachęcamy do recyklingu drzewek świątecznych, poprzez wrzucenie ich dospecjalnie oznaczonego kontenera na choinki. W dniu akcji “Eko Choinka”kontener będzie umiejscowiony przy żywej choince na deptaku, a od 9 stycznia2018 r. choinki będzie można wrzucać do kontenera zlokalizowanego naparkingu przy zielonogórskiej Palmiarni.Podczas imprezy “Ekjo Choinka” zaplanowano pokaz specjalny ArkadiuszaDrozdka, Mistrza Polski Drwali. Zielonogórski sportowiec zaprezentuje jednąz konkurencji sportowych pn.”leżąca kłoda”. Jest to jedna z dyscyplinMistrzostw Świata, w których Arkadiusz Drozdek uczestniczył w Lillehammer,zdobywając drużynowo v-ce Mistrzostwo Świata STIHL TIMBERSPORTS 2017.Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy zielonogórskie placówki edukacyjne,dla których przygotowaliśmy lekcję plenerową na temat drzewa jako supersurowca. Dzieci i młodzież szkolna mają na uwadze, że żywa choinka, opróczklimatycznego zapachu, jest drzewkiem ekologicznym. Nie zawsze jednak wiedząjak ją można wykorzystać po świętach.Dlaczego żywa, a nie sztuczna oraz co może powstać z drzewa? – to głównezagadnienia, które zostaną zaprezentowane uczestnikom wydarzenia.

Akcja Recyklingowa8 stycznia 2018 r. godz.11.00 – Zielona Góra (deptak przy ratuszu)rozpoczęcie akcji + event “Eko Choinka”9- 31 stycznia 2018 r. – Zielona Góra – parking przy Palmiarni (kontenerrecyklingowy na choinki).Zachęcamy do udziału!Organizatorzy

Szczegóły

Data:
8 stycznia
Czas:
11:00 - 14:00
Kategoria: