Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Powrót Do Domu

20 lipca 2018 o godzinie 17:00 - 19:00

Zapraszamy na koncert klezmerski pt. “Ppowrót do domu” w wykonaniu Menechema Mirskiego. Współorganizatorami wydarzenia są Lubuska Fundacja Judaica oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
Menachem Mirski – muzyk, kantor, tekściarz, filozof (doktoryzował się 2016 roku) oraz producent muzyczny. Od lat wykonuje pieśni hebrajskie i żydowskie. Obecnie mieszka w Los Angeles i pobiera nauki na studiach rabinicznych (Ziegler School of Rabbinic Studies na American Jewish University). Równocześnie koncertuje, współpracując z śpiewaczką jidysz, Cindy Paley oraz innymi muzykami zajmującymi się muzyką żydowską w południowej Kalifornii. Pracuje również jako kantor oraz baal kore (osoba śpiewająca Torę) oraz oraz dokonuje przekładów pieśni jidysz na język polski.

Menachem jest liderem polskiego, nu-klezmerskiego zespołu Klezmaholics, który powstał w 2006 roku. Repertuar zespołu to pieśni jidysz we współczesnych aranżacjach, pieśni hebrajskie, jak również własne utwory pisane na motywach z Biblii, literatury rabinicznej oraz innych inspiracjach żydowskich. Zespół koncertował jak dotąd w Polsce (m.in. na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, 2017) oraz za granicą m.in. w Szwecji, Ukrainie i Rumunii (Jazz meets Klezmer, 2009). Artysta współpracuje także z innymi muzykami z Warszawy czy z Trójmiasta – m.in. Piotrem Tomalą (akordeon, zespół Neoklez), Małgorzatą Gron (skrzypce) czy Dariuszem Gutomskim (kontrabas).

Szczegóły

Data:
20 lipca 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Kategoria:

Miejsce

Muzeum Ziemi Lubuskiej
ul. Al. Niepodległości/15
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48 68 327 23 45