Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Polska Walcząca dla Powstańców!

1 sierpnia 2018 o godzinie 15:45 - 17:00

Wspólnie oddajmy hołd Bohaterom walczącym w Powstaniu Warszawskim!

Już niebawem, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę polskiego zrywu przeciw niemieckiemu okupantowi: Powstania Warszawskiego. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wspólnie z nami oddać hołd Bohaterom, zapraszamy!

Zakup 2 znicze (biały i czerwony, najlepiej identyczne), weź bliskich i przyjdź 1 sierpnia o godz. 15:45 przy pomnik Bachusa (zbieg ulic Żeromskiego, Kupieckiej i Alei Niepodległości) na zielonogórskim deptaku. Wspólnie, ułożymy je w symbol Polski Walczącej i zapalimy ku pamięci Bohaterów, którzy nie mając wpływu na polityczne decyzje, po prostu dzielnie walczyli z okupantem.

Im więcej nas będzie tym większą “kotwicę” ze zniczy ułożymy dlatego liczmy na waszą pomoc w promocji akcji! 🙂
W wydarzeniu zapowiedziały swój udział także inne organizacje narodowe i patriotyczne m.in Stowarzyszenie Lubuszanie dla Rzeczpospolitej, ONR oddział Zielona Góra, Ruch Narodowy Lubuskie i Rota Rzeczypospolitej – lubuskie, a także wielu niezrzeszonych zielonogórzan.

Oprócz akcji ułożenia “kotwicy” w ten dzień odbędą się także uroczystości miejskie na cmentarzu oraz Uroczysta Wieczornica ku chwale bohaterów Powstania Warszawskiego, tutaj więcej informacji na ten temat –> https://www.facebook.com/events/2150284361883316/?active_tab=about

Cześć i chwała Bohaterom! Do zobaczenia!

PS godzina akcji jest celowa, aby o godz. 17:00 (tzw. godzina “W”) symbol już był gotowy.

Szczegóły

Data:
1 sierpnia 2018
Czas:
15:45 - 17:00
Kategoria:

Miejsce

Deptak
Zielona Góra, + Google Map