Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piosenki Cohena w “Norwidzie”

18 listopada 2019 o godzinie 19:00 - 20:00

Zapraszamy 18 listopada br. (poniedziałek) o godz. 19.00, Sala im. Janusza Koniusza na „Cohen w Teatrze” – koncert piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu Krzysztofa Taraszki i Wojciecha Skibińskieg, aktorów Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Prowadzenie: Paweł Sztompke.

Na koncert obowiązują bezpłatne miejscówki – do nabycia przed spotkaniem.
Wydarzenie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze.

“Cohen w teatrze” – to opowieść o miłości, wolności i losie rozpisana na dwie gitary, dwa głosy i jednego prowadzącego. Piosenki Leonarda Cohena w wykonaniu – Krzysztofa Taraszki i Wojciecha Skibińskiego (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) otrzymają dodatkową oprawę dzięki udziałowi w koncercie Pawła Sztompke – dziennikarza, który znany jest z anteny radiowej Jedynki i ceniony przez słuchaczy za nieograniczoną wiedzę o współczesnej muzyce. A ponieważ miał przyjemność przeprowadzić z Cohenem obszerny wywiad podczas jednej z jego tras koncertowych w naszym kraju, będzie to wiedza z pierwszej ręki. Trzeba także dodać, że długoletnia znajomość i częste rozmowy Pawła Sztompke z Maciejem Zembatym, który “odkrył” Cohena dla polskich słuchaczy, także znajdą swoje miejsce w koncercie.

Dla tych widzów, którzy lubią Cohena i wiedzą o nim wszystko, będzie to wspaniały wieczór z ulubionym artystą i ulubionymi piosenkami. Dla tych, którzy przyjdą z ciekawości albo przypadkowo, będzie to wieczór odkrywania jednego z najważniejszych twórców współczesności.

fot. Krzysztof Piątek

Szczegóły

Data:
18 listopada 2019
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/