Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie wystawy pt. „Izrael wczoraj i dziś”

19 stycznia o godzinie 17:00 - 19:00

19 stycznia o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej nastąpi otwarcie wystawy pt. „Izrael wczoraj i dziś”. Po wernisażu zapraszamy na wykład Piotra Stasiaka (Beit Warszawa) „Podobieństwa i różnice pomiędzy Polską i Izraelem w roku 2018 – roku 100-lecia odrodzenia Polski i 70-lecia odrodzenia Izraela”. Spotkanie zakończy koncert pieśni żydowskich  w wykonaniu Aleksandry Idakowskiej

Ekspozycję tworzy 14 plansz prezentujących sześć dekad państwa Izrael. Na każdej z tablic przy pomocy techniki trójwymiarowej złożone zostały dwa zdjęcia ukazujące to samo miejsce przed laty i dziś. Przeszłość ukazana jest w tonacji czarno-białej, natomiast teraźniejszość  przedstawiona jest w kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe stało się zestawienie na jednym obrazie dwóch rzeczywistości – początków żydowskiej państwowości na Bliskim Wschodzie oraz współczesnego Izraela w swym pełnym rozkwicie.

Wystawę dopełniają zabytki związane ze społecznością żydowską przedwojennej Zielonej Góry – fragmenty spalonej tory z zielonogórskiej synagogi, karafka oraz zdjęcia macew wraz z tłumaczeniami tekstów, które na nich się znajdują.

Wystawa, której kuratorką jest dr Izabel Korniluk, prezentowana będzie do 4 marca br.

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny

Szczegóły

Data:
19 stycznia
Czas:
17:00 - 19:00
Kategoria:
,

Miejsce

Muzeum Ziemi Lubuskiej
ul. Al. Niepodległości/15
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48 68 327 23 45