Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ofiary mają głos

10 października 2019 o godzinie 18:00 - 20:00

Klub Tygodnika Powszechnego w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie, w którym udział wezmą:

Artur Nowak – pisarz, publicysta, centralna postać filmu braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”

ks. prof. Andrzej Kobyliński – filozof, teolog, autor wielu tekstów naukowych i publicystycznych na temat pedofilii

Spotkanie poprowadzą:

Katarzyna Szulc-Strychowska z Wydawnictwa Krytyka Polityczna

dr Joanna Kapica-Curzytek – z Klubu Tygodnika Powszechnego w Zielonej Górze

Artur Nowak, rocznik 1974 pisarz, publicysta. Stale publikuje w Gazecie Wyborczej i Newsweeku. Rozgłos przyniosły mu rozmowy z ofiarami nadużyć duchownych: „Żeby nie było zgorszenia ofiary maja głos” /2018/,które przeprowadził z żoną Małgorzatą Szewczyk – Nowak, psychologiem oraz „Dzieci, które gorszą” /2019/ w której podjął temat dzieci księży. W powieści „Kroniki opętanej” przedstawił wstrząsającą historię nastolatki oddanej przez bliskich w ręce egzorcystów. Jest też wraz z Mariuszem Zielke autorem kryminału „Zło”. Centralna postać filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Wydana w maju 2019 r. książka „ Duchowni o duchownych” po raz pierwszy oddała głos byłym i pełniącym dalej posługę księżom, który wypowiedzieli się pod nazwiskiem o tym środowisku. Na co dzień prowadzi praktykę adwokacką.
Umieszczony przez „archiwum Osiatyńskiego” w alfabecie buntu
https://archiwumosiatynskiego.pl/alfabet-buntu/artur-nowak/

Ks. Andrzej Kobyliński -filozof i etyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Autor wielu opracowań naukowych i publicystycznych m.in. na temat pedofilii. Główne kierunki badań: filozofia nowożytna, współczesne zagadnienia bioetyczne, nihilizm i etyka postmetafizyczna, pentekostalizacja chrześcijaństwa.

Katarzyna Szulc-Strychowska – antropolożka kultury specjalizująca się w translacji międzykulturowej. Teatrolożka kochająca teatr Krystiana Lupy. Od zawsze w mediach, bądź w relacjach z mediami, jako PRowiec. W Krytyce Politycznej odpowiada za kontakty z mediami właśnie. Zajmuje się promocją tematów trudnych i niejednoznacznych. W wolnych chwilach czyta tragedie antyczne.

Joanna Kapica-Curzytek, anglistka, pedagog, adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim (zainteresowania badawcze m.in. wielokulturowość w dobie globalizacji). Współpracowała z Akademickim Radiem Index, m.in. poprowadziła 148 wydań audycji „Salon naukowy Indexu” popularyzującej dorobek pracowników UZ. Wyróżniona nagrodą specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia na konkursie „Polska i świat 2000” za reportaż radiowy (współautorstwo). Od roku 2010 jest stałą recenzentką (wolontariuszką) e-magazynu kultury Esensja (www.esensja.pl), prowadzi spotkania autorskie.

Szczegóły

Data:
10 października 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Piekarnia Cichej Kobiety
Fabryczna 13
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/piekarnia.cichejkobiety/