Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NOT FOT – O twórczości Władysława Hasiora na nowo

11 grudnia 2018 o godzinie 19:00 - 21:00

NOT. FOT. O twórczości Władysława Hasiora na nowo.
Spotkanie z redaktorkami Joanną Trznadel i Julitą Dembowską z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

„NOT.FOT.” to wydawany przez Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem magazyn dedykowany jednemu dziełu – Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku.
Notatnik fotograficzny Władysława Hasiora Vol. 6 Spotkanie w galerii BWA Zielona Góra skupiać się będzie na szóstym, najobszerniejszym dotąd zeszycie magazynu „NOT.FOT.”, poświęconemu tematowi szczególnie bliskiemu Władysławowi Hasiorowi – tzw. sztuce plebejskiej. Pod tym pojęciem artysta rozumiał spontaniczną potrzebę piękna, która owocuje specyficznym gatunkiem amatorskiej, przydomowej plastyki: rzeźbami ogrodowymi, malowanymi płotami i ozdobnymi bramami.
W spotkaniu wezmą udział historyczki sztuki z Muzeum Tatrzańskiego, badaczki sztuki Władysława Hasiora oraz członkinie zespołu redakcyjnego magazynu – Julita Dembowska oraz Joanna Trznadel, które opowiedzą o twórczości Hasiora, galerii jego imienia w Zakopanem, o projekcie NOT.FOT. i kolekcji slajdów w Muzeum,
a także zaprezentują film/pokaz slajdów “ATELIER ARTYSTY. OPOWIEŚĆ HASIORA”.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Szczegóły

Data:
11 grudnia 2018
Czas:
19:00 - 21:00
Kategoria:

Miejsce

Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48683253726
Strona internetowa:
bwazg.pl