Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Niezawisłość sędziowska

24 września 2018 o godzinie 18:00 - 20:00

Igor Tuleya – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie oraz były rzecznik tego sądu – będzie gościem Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze.

Wykład będzie dotyczyć niezawisłości sędziowskiej. Potem będzie okazja do rozmowy o praworządności w świetle zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Igor Tuleya orzekał w głośnej sprawie zatrzymania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, uznając to zatrzymanie za bezzasadne. Zajmował się także sprawą dr. Mirosława G. Sędzia Tuleya skazał lekarza za łapówkarstwo; zasłynął przy tym wypowiedzią o porównaniu metod CBA do tych z okresu stalinizmu. Nakazał prokuraturze wznowić umorzone śledztwo dotyczące wydarzeń z 16 grudnia 2016, gdy posiedzenie Sejmu przeniesiono do Sali Kolumnowej i tam przegłosowano ustawę budżetową. Uchylił kilkadziesiąt stalinowskich wyroków, skazywał katów bezpieki.

– Obrona niezależności sądów i trójpodziału władzy to nasz podstawowy obowiązek – mówił Igor Tuleya na lipcowym wiecu w Warszawie w sprawie obrony Sądu Najwyższego. – Wierzę w sędziów, że wykażą się charakterem w trudnych czasach. Gwarancje niezawisłości sędziów, to także prawa obywatelskie, a nie przywileje sędziowskie.

Zielona Góra – poniedziałek, 24 września, godz. 18.00
Piekarnia Cichej Kobiety ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

WSTĘP WOLNY
Zapraszamy

Szczegóły

Data:
24 września 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Kategoria:

Miejsce

Piekarnia Cichej Kobiety
Fabryczna 13
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/piekarnia.cichejkobiety/