Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzeum dostępne. Sztuka współczesna dla wszystkich

13 kwietnia o godzinie 15:00 - 16:30

Serdecznie zapraszamy do udziału w otwartej dyskusji na temat dostępności instytucji kultury, która odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 15:00. Wychodząc od przykładu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zastanowimy się nad indywidualnymi potrzebami zwiedzających, w tym gości z niepełnosprawnościami i nad tym, jak można wyjść im naprzeciw. Porozmawiamy o potrzebie budowania różnorodnej publiczności w miejscu takim, jak muzeum prezentujące sztukę współczesną.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie od 2018 roku prowadzi program „Muzeum Dostępne”, którego celem jest dostosowanie oferty Instytucji do indywidualnych grup poszczególnych zwiedzających. Szczególną uwagą obejmuje grupy osób mających utrudniony dostęp do kultury: z trudnością w poruszaniu się, z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu, ze spektrum autyzmu czy podopieczne z młodzieżowego ośrodka socjoterapii.

Dyskusję poprowadzi Marta Przasnek, edukatorka, audiodeskryptorka i koordynatorka programu Muzeum Dostępne.

Marta Przasnek – historyczka sztuki, uczestniczka programu studiów drugiego stopnia „Między Wschodem a Zachodem – historia kultury i myśli” współprowadzonych przez uniwersytety w Warszawie, Kolonii, Moskwie i Belgradzie. Od września 2015 roku współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi oprowadzania i warsztaty dla osób dorosłych i koordynuje program Muzeum Dostępne. Od 2013 roku opracowuje również teksty audiodeskrypcji dla Muzeum oraz dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

Szczegóły

Data:
13 kwietnia
Czas:
15:00 - 16:30
Kategoria:
,

Miejsce

Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48683253726
Strona internetowa:
bwazg.pl