Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moscow City Ballet

10 lutego 2018 o godzinie 18:00 - 20:00

Już 10 marca 2018 r. w Zielonej Górze zobaczycie widowisko baletowe w wykonaniu Moscow City Ballet – jednej z najlepszych grup baletowych na świecie, założonej przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova, którą widzowie na całym świecie pokochali już wiele lat temu, obdarzając ją uznaniem i wielkim podziwem.
Bilety do nabycia:
abilet➡ https://goo.gl/g9Qhcw
kupbiulecik➡ https://goo.gl/LAiJni

W Zielonej Górze zaprezentują wspaniały spektakl „Jezioro Łabędzie”. Jest to historia o księżniczce zaklętej w łabędzia. Opowiada o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Piękno, a zarazem wymowność dzieła, przykuwa uwagę odbiorców na całym świecie i jest z pewnością największym fenomenem sztuki baletowej.

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć ani o niej zapomnieć: tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć!

„Jezioro Łabędzie” to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego
i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda, jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Kolejnym niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Nie dzieli się na fragmenty, typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny. Dzięki temu jest niezwykle czytelny dla każdego tancerza, a także – co najważniejsze – dla widza, słuchacza. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci – niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Bilety do nabycia:
abilet➡ https://goo.gl/g9Qhcw
kupbiulecik➡ https://goo.gl/LAiJni

Szczegóły

Data:
10 lutego 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Centrum Rekreacyjno Sportowe
Sulechowska 41
Zielona Góra,
+ Google Map