Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MOLK

21 listopada 2019 o godzinie 18:00 - 20:00

Wstęp wolny

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na Giełdę Artystyczną w ramach tegorocznych Jesiennych Spotkań Kulturalnych AUTUNALIA. Podczas giełdy zaprezentuje się uzdolniona zielonogórska młodzież w różnych dziedzinach sztuki (piosenka, utwór instrumentalny, taniec, teatr itp.). Gościem wieczoru będzie grupa MOLK.

MOLK to taneczny electro-pop zmieszany z chłodnym R’n’B i nastrojowym indie. Ich muzyka kojarzyć się może z nagraniami takich grup jak Vök, Daughter czy The Knife. W maju 2019 roku ukazała się EP “Tu”, której producentem jest Bartosz Szczęsny z zespołu Rebeka. Dali bardzo dobrze odebrany koncert podczas poznańskiego festiwalu Spring Break 2018. Znaleźli się w finałowej dziesiątce eliminacji do koncertu Debiutów w ramach KFPP w Opolu 2019. Występem na Scenie Głównej otworzyli poznańskie Juwenalia 2019. Supportowali Barbarę Wrońską i Brodkę. Bartek Chaciński (szef działu kulturalnego tygodnika „Polityka”), jeden z jurorów konkursu eliminacyjnego do opolskich Debiutów, ocenił utwór „Tyle” jako propozycję “zdecydowanie wartą uwagi. Przede wszystkim ze względu na wyobraźnię, myślenie o kompozycji jako całości [oraz] oryginalny, ciekawy głos”.
Zespół został doceniony przez opiniotwórcze: Gazetę Magnetofonową i portal Brand New Anthem: http://brandnewanthem.pl/brand-new-of-2018-longlist/

Muzyka MOLK powstała z potrzeby ucieczki do przodu. Na początku dla Marcina i Łukasza podstawowym założeniem było odejście od retro-rockowego rozbuchania przesterów na rzecz prostoty, subtelności i taneczności doprawionej odrobiną skandynawskiego chłodu. Do nowo powstającej grupy dołączyła Olga – skrzypaczka współpracującą z orkiestrami kameralnymi, ale przede wszystkim wokalistka obdarzona ujmującym, delikatnym głosem. Skład domknął Konrad – basista, który w MOLK może rozwijać swoją miłość do elektronicznych brzmień.

Utwory MOLK można posłuchać w rozgłośniach takich, jak:
Chillizet Radio Afera
Radio Aktywne
Radio Białystok
Radio Koszalin
Radio Lublin
Radio Meteor UAM
Radio Opole
Radio Wrocław Kultura
Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej

link do fb
https://www.facebook.com/wearemolk/

Szczegóły

Data:
21 listopada 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Zielogórski Ośrodek Kultury
Festiwalowa 3
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury/