Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marek Wasiel – Bornholm i Christiansø – wyspy środka Bałtyku”*.

26 czerwca 2019 o godzinie 17:00 - 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Z pamiętnika podróżnika” pt. “Marek Wasiel – Bornholm i Christiansø – wyspy środka Bałtyku”*.

Z powodu swej ograniczonej przestrzeni wyspy są często koncentratem krajobrazu. Bornholm i Christiansø stanowią tego najlepszy przykład.

Bornholm – nazywany „słoneczną wyspą” – oferuje nie tylko skaliste i piaszczyste brzegi, wąwozy, jeziora, rzeki czy wodospad, ale dzięki atmosferze, infrastrukturze i łagodnemu klimatowi jest również ostoją artystów, rajem rowerzystów, a pobliskie lasy podwodne – mekką nurków. Wyspa zawsze odróżniała się pod względem języka i kultury od innych rejonów Danii.

Christiansø to potoczna nazwa dziewięciu skalistych wysepek, z których tylko dwie są zamieszkane przez niewielką społeczność. Nie ma tutaj źródeł wody, a życie jest bardzo surowe. Wielka Historia na chwilę zawładnęła tymi skałami, by szybko o nich zapomnieć. Dziś można eksplorować ten wyjątkowo tajemniczy zakątek.

Marek Wasiel – lat już trochę… Ojciec, żeglarz, fotograf, podróżnik na pół etatu. Łowca przygód i niestrudzony eksplorator niezwykłości, nawet w miejscach powszechnie uznawanych za banalne.

Spotkanie jak zawsze poprowadzi Anitta Maksymowicz.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
26 czerwca 2019
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Muzeum Ziemi Lubuskiej
ul. Al. Niepodległości/15
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48 68 327 23 45