Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marek Krukowski – Udręczenie – promocja książki

15 stycznia o godzinie 19:00 - 21:00

Udręczenie to oficjalny literacki debiut Marka Krukowskiego. Jest to intymna opowieść o rodzinie z nabokowskim motywem w tle. Główny bohater, Maryś, to trzydziestoparoletni starzec o artystowskich zapędach, cierpiący na swoistego rodzaju egzystencjalny paraliż. Całe dnie przesiaduje w poniemieckiej willi i czeka aż Marta, o dziesięć lat starsza siostra, wróci z pracy. Maryś gotuje obiady, niedomaga, wychodzi na spacer do podmiejskiego lasku, odwiedza starych rodziców osiadłych na wsi i tak się zwolna przesącza na drugą stronę…

Marek Krukowski — doskonały rocznik ‘80, długo dojrzewający, zielonogórski twórca awangardowego teatru, domorosły filozof z uniwersyteckim dyplomem, amator tenisa, postać lokalnie znana i lubiana.

Jesteś Udręczony? A któż w tym kraju nie jest! Zatem Udręczenie to książka również dla Ciebie. Podczas jej lektury będziesz prychał rozeźlony i wyrzekał: “Że co, proszę? Ten cały Maryś jest niby udręczony? Dobre sobie! Nic z tych rzeczy. Wiem, co mówię, gdyż tak się składa, że w tej kwestii jestem niekwestionowanym ekspertem”.

Szczegóły

Data:
15 stycznia
Czas:
19:00 - 21:00
Kategoria:

Miejsce

Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48683253726
Strona internetowa:
bwazg.pl