Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krakowski Salon Poezji z udziałem Wiesława Komasy

14 maja 2019 o godzinie 18:00 - 19:30

Zapraszamy 14 maja br. (wtorek), godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na Spotkanie Muzyki z Poezją z udziałem Wiesława Komasy, znakomitego aktora i Marii Ludwiki Gabryś, pianistki.
W programie Bonsoir Monsieur Chopin: poezja Romana Brandstaettera “Pieśń o życiu i śmierci Fryderyka Chopina”, ks. Jana Twardowskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Czesława Miłosza. Gospodarz Salonu: Andrzej Buck.
Kolejna edycja Krakowskiego Salonu Poezji odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019.

Bonsoir Monsieur Chopin: poezja Romana Brandstaettera Pieśń o życiu i śmierci Fryderyka Chopina oraz ks. Jana Twardowskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Czesława Miłosza, to niepowtarzalne połączenie wybranych utworów poetyckich oraz fragmentów literackich z muzyką fortepianową w mistrzowskich interpretacjach Wiesława Komasy i Marii Ludwiki Gabryś.

Wiesław Komasa – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, a także reżyser teatralny. Absolwent PWST w Krakowie. W teatrze zadebiutował w 1971 r. Grał w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, w Poznaniu i w Teatrze Polskim w Warszawie. Występował gościnnie na scenach całej Polski. Jako reżyser współpracował z teatrami w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród aktorskich.

Maria Ludwika Gabryś – pianistka, absolwentka i profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Mistrzowskie szlify zdobywała w Szwajcarii u prof. Ivana Klansky‘ego w Luzernie i u prof. Jespera Christensena w Schola Cantorum Basiliensis. Jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury, Towarzystwa im. F. Chopina i prestiżowej Fundacji Crescendum est Polonia oraz laureatką wielu konkursów. Koncertowała na całym świecie m. in. w Japonii, Korei Płd., Chinach, USA.

Szczegóły

Data:
14 maja 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/