Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert – Jarun, Popiół, Lilla Veneda, Indicium

8 grudnia 2018 o godzinie 19:00 - 23:55

Zagrają:

Jarun – Black Metal
(Kraków)

Niebanalna, łamiąca schematy, sięgająca po stylistykę progressive/atmospheric/folk black metalu i co najważniejsze – podbijający serca i uszy słuchaczy w całym kraju!
Debiutancki album, zatytułowany „Wziemiozstąpienie” ukazał się oficjalnie we wrześniu 2012 roku. Płyta z miejsca zyskała sobie przychylność słuchaczy i zgarnęła świetne recenzje.
Druga płyta zatytułowana „Pod niebem utkanym z popiołu” wydana we współpracy z Unquiet Rec. miała swoją premierę w maju 2015. Album ukazał nieco odmienione oblicze zespołu, materiał stał się dużo bardziej kompleksowy i dojrzały. Pomimo sporych zmian stylistycznych, nowy album wciąż zawierał jednak w sobie pierwotny klimat obecny na „Wziemiozstąpieniu”.
Ostatni album zatytułowany „Sporysz” wydany został we współpracy z Arachnophobia Rec. w grudniu 2017 roku. „Sporysz” zdobył niezwykle pochlebne opinie, łącząc w sobie charakterystyczne elementy progressive folkowej konwencji z atawistyczną mocą black metalu. Na nowym albumie znalazły się kompozycje jeszcze bardziej oryginalne i niebanalne – muzyka mocniej osadzona w progresywno/alternatywnej stylistyce, niepozbawiona jednak dawnych, black metalowych czy folkowych elementów, będących wizytówką zespołu.

Linki:
https://www.facebook.com/jarunband/?ref=br_rs

POPIÓŁ – Pagan Black Metal
(Kraków/Wrocław)

Popiół, tak nazywała się pierwsza płyta Thy Worshiper. Popiół to także zespół, który nawiązuje do emocji, klimatu i duchowości tamtej płyty. Tuz po jej nagraniu powstało wiele melodii, które miały trafić na druga płytę TW w 1998 roku, ale ta nie została wtedy nagrana. Wibracje te, choć ukryte – nie umarły. I w końcu po 20 latach ujrzą światło dzienne. Byli i obecni członkowie Thy Worshiper, postanowili stworzyć muzykę, która opowiada o tym co ukryte w szumie drzew, wiatru i strumieni. O tym, o czym boimy się myśleć i o tych, którzy przychodzą do nas w snach…

Linki:
https://www.facebook.com/Popiolofficial/

Wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=OWOVi9Bs22E&feature=youtu.be

LILLA VENEDA – Blackened Death Metal (Wrocław)

Lilla Veneda została powołana do życia w 2008 roku we Wrocławiu. Realny kształt przybrała jednak dopiero w 2010, kiedy to obecny kompozytor muzyki – Antris połączył siły z Virianem. W tym samym roku zespół wydał własnym sumptem epkę Black Aeon, a w 2012 roku idąc za ciosem pierwszy LP Diagnosis, nagrany w Monroe Sound Studio (Masachist, Vesania). Tuż po premierze albumu do składu dołączyli: obecny perkusista Andrew i gitarzysta Kindroth. W odświeżonym składzie Lilla Veneda zaczęła regularnie koncertować promując nowy album. Zagrała między innymi u boku: Decapitated, Lost Soul, Luna Ad Noctum czy Pandemonium. Płyta otrzymała przychylne recenzje w podziemiu natomiast nie udało się z nią wypłynąć na szerokie wody. W 2014 roku zespół zagrał trasę po Polsce Adventvs Tour z Devilish Impressions jako headlinerem. Od czasu jej zakończenia komponowany był materiał na drugi długogrający tym razem koncept album. Zespół w zasadzie nie udzielał się na żywo, z drobnymi wyjątkami takimi jak np. festiwal Niech Cisza Milczy z Katem i Romanem Kostrzewskim jako główną gwiazdą. W maju 2017 roku Lilla Veneda rozpoczęła proces rejestracji najnowszych utworów w Impressive-Art Studio (Outre, Devilish Impressions) pod czujnym okiem i uchem Przemysława Nowaka. Wiosną 2018 roku do składu dołączył na stałe basista Boro. 29 czerwca 2018 roku najnowszy koncept album został wydany w Polsce, i na świecie pod skrzydłami wytwórni Via Nocturna. Jesienią zespół wypuścił pierwszy profesjonalny klip z udziałem znanych polskich aktorów (Edward Linde-Lubaszenko, Paulina Holtz, Bartosz Porczyk), oraz wspierał koncertowo Percival Schuttenbach na sześciu koncertach trasy „Druga Tura, Tura”.

Linki
https://www.youtube.com/watch?v=t1cQIYqJDp4

www.facebook.com/lillavenedaband/
https://lillaveneda.bandcamp.com/

INDICIUM – death/thrash metal
(Kożuchów)

Link: https://www.facebook.com/Indicium/

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2018
Godzina:
19:00 - 23:55
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

JazzKino
Jana Sobieskiego 14
Zielona Góra,
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here