Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak zacząć przygodę z BLW?

24 listopada 2019 o godzinie 12:30 - 14:00

UWAGA! Pozostały trzy wolne miejsca!!!

niedziela 24.11.2019.
Targi Baby Boom – od niemowlaka do przedszkolaka zapraszamy na Warsztaty BLW – Mamo, Tato, lubię wybór ! wprowadzenie w rozszerzanie diety u niemowląt. To zajęcia dla Rodziców z dziećmi od 6 do 12 miesięcy.

Prowadzenie: Paulina Bartlińska i Dorota Dranczewska

Podczas 90-minutowych zajęć porozmawiamy o żywieniu metodą BLW.

Czym jest BLW?
Jakie są najważniejsze zasady?
Jakie są zalety żywienia metodą BLW?
Jak rozpoznać czy Dziecko jest gotowe?
Jak rozpocząć BLW?
Co i w jaki sposób podawać?

Nie zabraknie praktyki, dzięki przygotowanej specjalnie degustacji minipotraw idealnych do malutkiej rączki.

Rozszerzanie diety u Malucha to moment na który wszyscy czekamy, bardzo wiele od niego zależy bo to jak rozpoczniemy przygodę z żywieniem ma bardzo duży wpływ na naszego Maluszka i jego otwartość na jedzenie w przyszłości.

O metodzie:
Metoda BLW (Baby Led Weaning) to metoda żywienia oparta na zaufaniu do dziecka, zgodna z naturalnymi możliwościami rozwojowymi. Rozszerzamy dietę bez papek, bez łyżek i bez łez, to dziecko decyduje, co, kiedy i ile chce zjeść. Żywienie to proces w którym prowadzimy rolę Przewodnika zapraszając nasze dzieci do przygody jakim jest jedzenie.
Dla kogo warsztaty?
Warsztaty BLW są skierowane dla osób początkujących, czyli tych, którzy planują wkrótce rozszerzyć dietę swojego dziecka bądź są w trakcie tego procesu i mają wątpliwości. Warsztaty odbywają się wraz z dziećmi, w przytulnym miejscu i w kameralnych grupach.
Dodatkowo:
Przekonacie się również jak to wygląda od strony praktycznej.
Porozmawiamy o trudnościach i o tym jak zapobiegać obawom.
Zjemy wspólnie przygotowany przez nas posiłek.
Wymienimy się doświadczeniami.
Otrzymacie mnóstwo wskazówek, jakie produkty można i warto podawać dzieciom, a czego należy unikać.
Wybierając się na zajęcia koniecznie uszykuj śliniak oraz ubranko na przebranie.

O prowadzących:
Paulina Kamińska – Bartlińska – pedagog, specjalistka zdrowego żywienia dla małych i dużych, prezes Stowarzyszenia Przestrzeń 4a. Od 2012 roku propagatorka rozszerzania diety u niemowląt metodą BLW, którą zna od podszewki jako Mama dwóch chłopców 15-miesięcznego Alana i 8-letniego Olka. Wiedzę poszerzyła dzięki ukończeniu kursu z Dietoterapii i profilaktyki żywieniowej, jak również brała aktywny udział w I ogólnopolskiej Konferencji dotyczącej żywienia niemowląt i dzieci małych – Łódź 2018 oraz Kursu Żywienia Niemowląt metodą BLW, Alaantkowe 2019. NA FB Centrum Żywienia BLW – Bartlińska Paulina. Od 2018 prowadząca autorski warsztat od Zabawy Do Potrawy z elementami BLW w Centrum Bliskości w Zielonej Górze. Uwielbia gotować dla całej rodziny z ekologicznych składników.

Dorota Dranczewska – pedagog, neurologopeda, certyfikowany instruktor Polskiej Szkoły Masażu Shantala, oligofrenopedagog. Pracuje jako logopeda w Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze. Prowadzi własną praktykę neurologopedyczną Dorota Dranczewska neurologopeda Instruktor Masażu Shantala. Pomaga głównie noworodkom, niemowlętom oraz młodszym dzieciom. Współpracuje z zielonogórskimi szkołami rodzenia. W jej sercu szczególne miejsce zajmuje wczesna interwencja logopedyczna: wspieranie rodziców i noworodków w rozpoczęciu efektywnego przyjmowania pokarmu, terapia neurologopedyczna najmłodszych, prowadzenie indywidualnych lekcji Masażu Shantala oraz pomoc w karmieniu i rozszerzaniu diety dzieci.
Na co dzień jest mamą dwójki nastolatków, właścicielką labradora, pasjonatką pieczenia ciastek i krótkich wypraw rowerowych.

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 10 dzieci + rodzic
UDZIAŁ w WARSZTATACH:
45,00 zł / osoba, w tym 5,00 zł wstęp na Targi.
BILET na warsztaty do kupienia przed warsztatami w KASIE TARGÓW.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU WYŁĄCZNIE poprzez
e-mail:sekretariat@lct-bis.pl

Szczegóły

Data:
24 listopada 2019
Czas:
12:30 - 14:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Centrum Rekreacyjno Sportowe
Sulechowska 41
Zielona Góra,
+ Google Map