Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jak rozmawiać o uczuciach, wykorzystując techniki teatralne?

23 października 2017 o godzinie 17:00 - 20:00

Siłą warsztatów dramowych jest działanie „tu i teraz” oraz bycie w kontakcie z drugą osobą. Podczas zajęć poznamy atrakcyjne gry i zabawy, które można wykorzystać podczas zajęć uczących współpracy z innymi, formułowania myśli i odczytywania komunikatów pozawerbalnych. Warsztaty mają przybliżyć techniki, które zakładają aktywny udział wszystkich uczestników – bez względu na umiejętności aktorskie. Pozwoli to w lekkiej, zabawowej formie poruszyć takie zagadnienia, jak sytuacja dialogu i wykorzystanie techniki komunikacji bez przemocy w codziennym życiu. Także poznane podczas spotkania techniki można wykorzystać na każdym spotkaniu, w którym chcemy porozmawiać o emocjach, uważniej przeanalizować charakterystykę postaci, zdarzenie czy po prostu zintegrować grupę.

Prowadzenie: Anna Jadwiga Nowak

Instruktor teatralny, animator kultury, arteterapeutka. Prowadzi liczne warsztaty artetrapeutyczne z dziećmi i dorosłymi, w których wykorzystuje techniki teatralne oraz opowiadanie historii. Obecnie w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizuje projekt arteterapeutyczny „Twarze i maski” adresowany do kobiet odbywających karę pozbawienia wolności. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie opracowuje autorskie scenariusze zajęć poruszających trudne tematy wychowawcze (lęk, niepowodzenie, uzależnienia). Absolwentka Filologii polskiej UMK, Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży (PWST Wrocław) oraz rocznego kursu „Arteterapia-kultura przeciwko wykluczeniu” (Centrum Łowicka)

Klatka i piórko, kolorowe filtry do reflektorów scenicznych, wielkooki kot i lalka teatralna z twarzą niewyrażającą emocji, a może odbijającą wszystkie? Przedmioty te stały się bohaterami miniatur scenicznych. Tematy czterech etiud zainspirowały arteterapeutów do przygotowania spotkań poświęconych wspieraniu rozwoju emocjonalnego dzieci w wieku szkolnym.
Każde ze spotkań składa się z prezentacji etiudy scenicznej oraz warsztatu metodycznego prowadzonego przez arteterapeutę. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak wykorzystując w pracy z dziećmi działania artystyczne, jednocześnie wspierać ich umiejętności rozpoznawania emocji, nazywania ich i wyrażania.

Etiudy teatralne zostały przygotowane przez Ireneusza Maciejewskiego oraz Beatę Sobicką-Kupczyk.

Działania stanowią część projektu „Halina Lubicz: ślady i nawiązania”.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Szczegóły

Data:
23 października 2017
Czas:
17:00 - 20:00
Kategoria:
,

Miejsce

Lubuski Teatr
Al. Niepodległości 3/5
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/lubuskiteatr/