Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dikanda & Marko Kukobat

23 listopada 2019 o godzinie 20:00 - 23:00

Czołowa polska grupa folkowa koncertująca na świecie od ponad 20 lat tym razem wystąpi wspólnie z serbskim akordeonistą Marko Kukobatem.
Koncerty Dikandy to przede wszystkim bardzo widowiskowe show, głównie za sprawą umiejętnego żonglowania nastrojami. Energetyczne utwory mieszają się z nastrojowymi, a publiczność poddaje się tym nastrojom bezwolnie.

Dikanda
Powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym “Płyta roku” niemieckiego czasopisma “Folker” przyznana w 2005 roku za “Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – “dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Zespół wystąpi w składzie:
Anna Witczak-Czerniawska – śpiew, akordeon
Katarzyna Bogusz – śpiew
Daniel Kaczmarczyk – bębny
Piotr Rejdak – gitara
Grzegorz Kolbrecki – kontrabas
Szymon Bobrowski – trąbka
Dominik Bieńczycki – skrzypce

Marko Kukobat

Dorastał w Serbii, będącej pod wielkim wpływem Wschodu i Zachodu, co daje wyraz w swojej muzyce. Pierwszy akordeon dostał od swojego ojca w wieku pięciu lat, co obudziło w nim zamiłowanie również do innych instrumentów. Jego muzyka obracała się wokół wielu gatunków, m. in. jazzu, rapu, folku czy muzyki alternatywnej. Swoją muzykę określa jako „prawdziwą”, płynącą prosto z serca.

Szczegóły

Data:
23 listopada 2019
Czas:
20:00 - 23:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Piekarnia Cichej Kobiety
Fabryczna 13
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/piekarnia.cichejkobiety/