Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dieter Bingen – moje spojrzenie na Polskę

17 października 2019 o godzinie 18:00 - 20:00

Dieter Bingen – moje spojrzenie na Polskę” – to temat spotkania z prof. Dieterem Bingenem, niemieckim historykiem i politologiem, znawcą Polski, inicjatorem budowy w Berlinie pomnika polskich ofiar II wojny.

Prof. Bingen w 1999 roku został dyrektorem Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich (Deutsches Polen Institut) w Darmstadt, ośrodka informacyjno-badawczego, którego zadaniem jest pogłębianie wzajemnej wiedzy na temat życia społeczno-politycznego i kulturalnego w Polsce i w Niemczech. Instytut powstał w 1980 r. z inicjatywy m.in. Karla Dedeciusa w celu poprawy wzajemnych stosunków między Polską a Niemcami.

Zainteresowania Dietera Bingena to: współczesna historia i polityka Polski, polski system polityczny, religia i kościół po 1945 r., Polska polityka zagraniczna i bezpieczeństwa, transformacja systemów politycznych i systemów w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, stosunki niemiecko-polskie, polityka integracyjna w Europie.

Prof. Bingen został wyróżniony dyplomem Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej „za wybitny wkład w promocję Polski na świecie” (2006), W roku 2013 otrzymał Wielki Krzyż Zasługi Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, a w 2014 roku Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Na spotkanie i rozmowę z prof. Dieterem Bingenem
zapraszamy 17 października do Piekarni Cichej Kobiety,
ul. Fabryczna 13, godz. 18.00.
Wstęp – jak zwykle – wolny.

Szczegóły

Data:
17 października 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Piekarnia Cichej Kobiety
Fabryczna 13
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/piekarnia.cichejkobiety/