Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Asia Live! Singapur

24 maja 2019 o godzinie 19:00 - 21:00

Asia Live! to cykl prezentujący sztukę performansu z Azji. Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone twórczości artystów i artystek z Singapuru, który jest centrum sztuki performansu w południowo-wschodniej Azji. Program tej edycji powstał we współpracy z artystą Jasonem Limem, który przez wiele lat był kuratorem festiwalu Future of Imagination. W ramach wydarzenia wystąpią: Justin Lee, Nicole Phua, Ezzam Rahman i Natasha Wei. W programie są pokazy performansów oraz wykłady o sztuce performansu w Singapurze.

kurator: Waldemar Tatarczuk

***

Justin Lee (ur. 1963, Singapur)
Artysta i projektant. Jako jeden z pierwszych stażystów STPI został wybrany do pracy z artystami takimi jak Frank Stella i Donald Sultan. Jego twórczość odznacza się wyczuciem współczesnego designu połączonego z singapurską tradycją – kulturę azjatycką zestawia z kulturą popularną. Performer wierzy, że sztuka odgrywa ważną rolę w pomaganiu ludziom w ich rozwoju, dostrzeganiu swojej roli oraz budowaniu świadomości samych siebie. Jego prace stanowią również odbicie słów i obrazów z mass mediów, m.in. z billboardów czy produktów konsumpcyjnych, które kontrolują nasze myśli i ekspresję.

Nicole Phua (ur. 1997, Singapur)
Zajmuje się głównie sztuką performansu oraz sztuką instalacji. W swojej twórczości eksploruje zagadnienie podróży w kierunku duchowego oświecenia, poruszając wątki związane z życiem i śmiercią, które są dla niej polaryzacją tej samej energii i wzajemnie się uzupełniają. Podczas performansów artystka wykorzystuje przedmioty codziennego użytku o symbolicznych kształtach, poszerzających zakres ich znaczeń. Jej działania powiązane są z religią, kulturą i duchowością. Jest założycielką therightbelief, platformy, na której młodzi artyści mogą zaprezentować swoje dzieła. Obecnie pracuje jako nauczycielka sztuki w Art Village w Singapurze.

Ezzam Rahman (ur. 1981, Singapur)
Zajmuje się sztuką instalacji i sztuką performansu. Artysta uczestniczył w licznych wystawach i wydarzeniach artystycznych, a także organizował i współkuratorował wiele lokalnych i międzynarodowych wystaw zbiorowych, eventów i festiwali. W swojej twórczości eksploruje temat ciała oraz podstawowych ludzkich emocji, a także jest znany ze stosowania łatwo dostępnych i niekonwencjonalnych materiałów do produkcji dzieł. Poprzez swoje prace przedstawia narracje, które rzucają wyzwanie i poszerzają pojęcie polityki tożsamościowej oraz nieodłączne paradoksy obecności i marginalizacji. Większość jego prac to efemerydy oparte na czasie, które mają na celu wzbudzenie refleksji na temat nietrwałości, śladu i odrzucenia.

Natasha Wei (ur. 1982, Singapur)
W swoich performansach odnosi się do kondycji ludzkiej oraz bada wytrzymałość kobiecego ciała – jej działania mają na celu umożliwienie publiczności odtworzenia osobistych znaczeń oraz odkrywania nowych doświadczeń, a także wzbudzenie wśród widzów empatii. Język wizualny artystki opiera się na pracy z ograniczeniami przestrzeni, zniekształconym pięknem i winietami fantazji. W ostatnich latach jej prace oscylują pomiędzy malarskimi obrazami a akcją na żywo. Performerka aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Singapuru poprzez swoją praktykę artystyczną i działalność edukacyjną.

Szczegóły

Data:
24 maja 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Galeria BWA
Al. Niepodległości 19
Zielona Góra,
+ Google Map
Telefon:
+48683253726
Strona internetowa:
bwazg.pl