Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akrobatyka sportowa na Ziemi Lubuskiej – promocja książki

21 marca 2019 o godzinie 18:00 - 19:30

Wydarzenie Nawigacja

Wraz ze Stowarzyszeniem Akrobatyki Sportowej w Zielonej Górze zapraszamy 21 marca br. o godz.18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję książki “Akrobatyka sportowa na Ziemi Lubuskiej w latach 1954-2018 księga pamiątkowa” Bronisławy Grupy, prezeski Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej w Zielonej Górze, nauczycielki i metodyczki wychowania fizycznego, trenerki młodzieży w akrobatyce sportowej.
Prowadzenie: Marcin Nowak

Akrobatyka sportowa na Ziemi Lubuskiej w latach 1954-2018 księga pamiątkowa – publikacja dotyczy rozwoju akrobatyki sportowej na Ziemi Lubuskiej. Zostały w niej przedstawione początki oraz rozwój akrobatyki sportowej, rys historyczny, kadra instruktorska i medaliści. Przedstawiona w książce chronologia wydarzeń od 1954 do 2018 roku podkreśla trud jaki włożyli lubuscy działacze dla rozwoju tej dyscypliny. Książka została wydana przez wydawnictwo Pro Libris w Zielonej Górze przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Zielona Góra, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Lubuskiej Federacji Sportu oraz Stowarzyszenia Akrobatyki Sportowej w Zielonej Górze.

Bronisława Grupa – ukończyła AWF i studia podyplomowe dla nauczycieli wychowania fizycznego w Poznaniu. Przez pierwsze lata po studiach (1967-1968) pracowała w SP w Skwierzynie, następnie 10 lat w Zespole Szkół Zawodowych w Sulechowie. Początkowo prowadziła zajęcia pozalekcyjne z koszykówki, jednak ostatecznie zajęła się trenowaniem młodzieży w akrobatyce sportowej, którą sama uprawiała jako uczennica w klubie Błękitni Żagań. W latach 1989-1993 zatrudniona w Studium Wychowania Przedszkolnego w Sulechowie jako nauczycielka i metodyczka wychowania fizycznego. Następnie powróciła do ZSZ w Sulechowie, gdzie pracowała jako nauczycielka i trenerka w klubie UKS Trójka do roku 2008.

Od 2000 roku pełni funkcję prezeski Stowarzyszenia Akrobatyki Sportowej w Zielonej Górze. Zorganizowała wiele imprez sportowych o zasięgu ogólnokrajowym (puchary i mistrzostwa Polski) i międzynarodowym (puchary świata w trampolinie w 2007 i 2009, puchar świata w akrobatyce sportowej w 2011), kursy szkoleniowe (ostatni zrealizowany w 2018 dla instruktorów trampoliny i akrobatyki sportowej). Wielokrotnie była też organizatorką obozów sportowych (Sportowe Wakacje) dla zawodników uprawiających akrobatykę z całej Polski.

Współpracowała z Lubuską Federacją Sportu w ramach programów unijnych Kapitał Ludzki w zakresie kursów na instruktora sportu, instruktora fitness i instruktora pływania.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
21 marca 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Kategoria:

Miejsce

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
Wojska Polskiego 9
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/