Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

50 lat pracy artystycznej Czesława Grabowskiego

14 czerwca 2019 o godzinie 19:00 - 21:00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej

Czesław Grabowski – dyrygent

Beata Bilińska – fortepian

Edward Zienkowski – skrzypce

Tomasz Strahl – wiolonczela

Program:

Cz. Grabowski – Intrada na orkiestrę kameralną

L. van Beethoven – Koncert potrójny C-dur na skrzypce, wiolonczelę i fortepian

Tańce symfoniczne

bilety 45/40

Koncert w ramach Święta Województwa Lubuskiego

Koncert będzie transmitowany na telebimie przed Filharmonią

Koncert z okazji 50 lat pracy artystycznej Dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej – Czesława Grabowskiego w sposób symboliczny nawiązuje do działalności zasłużonego polskiego dyrygenta, kompozytora oraz pedagoga – profesora klasy dyrygentury w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Do wykonania Potrójnego Koncertu Ludwika van Beethovena Maestro zaprosił troje wybitnych polskich solistów, z którymi współpracuje od lat w ramach wielu przedsięwzięć artystycznych realizowanych na swojej drodze artystycznej.

Muzyka Ludwika van Beethovena, to również wybór symboliczny nawiązujący do ponadgranicznej idei jedności, której przez szereg lat Filharmonia Zielonogórska daje wyraz w ramach Międzynarodowych Festiwali Dni Muzyki nad Odrą.

Podczas koncertu Maestro Czesław Grabowski wykona również własne kompozycje, prezentując swoje indywidualne, osobiste stanowisko wobec estetyki muzyki współczesnej. W Filharmonii Zielonogórskiej prezentacje utworów Dyrektora są wydarzeniami wyjątkowymi i nie mają miejsca w każdym sezonie artystycznym. W tym roku zabrzmiały już „Wersety nadziei” – kompozycja wokalno-instrumentalna, dziś natomiast czas na formy orkiestrowe – intradę.

Tekst Sławomir Kozłowski

Szczegóły

Data:
14 czerwca 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Filharmonia Zielonogórska