Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

11 Lubuskie Zaduszki Jazzowe Mike Russell & Levandek Funky Tea

8 listopada 2019 o godzinie 19:00 - 21:00

Tegoroczna edycja Lubuskich Zaduszek Jazzowych rozpoczyna drugą dekadę jazzowych spotkań na przyjaznej dla jazzu Ziemi Lubuskiej. Tradycyjnie koncerty odbywają się także w kilku mniejszych lubuskich miastach. Prócz Zielonej Góry będą to Krosno Odrzańskie i Gubin. Gwiazdą tegorocznych Lubuskich Zaduszek Jazzowych 2019 będzie amerykański gitarzysta i wokalista Mike Russell.

Mike Russell urodził się w Waszyngtonie. W swojej muzyce nawiązuje do wielu muzycznych tradycji od bluesa i jazzu do funky i soulu. Pewnie dlatego często stawia się go między G. Bensonem a B. B. Kingiem. Od lat mieszkający w Europie artysta współpracuje z muzykami z wielu europejskich krajów w tym także z Polski. Jego formacja Mike Russell & Levandek Funky Team współtworzona z legendą polskiej perkusji jazzowej Zbigniewem Lewandowskim od lat koncertuje na wszystkich festiwalach i w jazzowych klubach w naszym kraju. Mike Russell przeszedł do historii w latach 70. za sprawą współpracy z Andy’m Warholem w swojej jazz-rockowej grupie Water Forest. Jest laureatem prestiżowej nagrody Grammy (za płytę Glorii Taylor Black Women). Ten świetny gitarzysta miesza skutecznie jazz z soulem, bluesa z funky, rocka z popem i spokojne ballady z energetyczną muzyką, którą często porywa publiczność do tańca. To przedstawiciel starej szkoły lat 70. kiedy to radosna muzyka jazzowa mocno romansowała z tym co nazywamy rozrywką w dobrym, ambitnym tego słowa znaczeniu… Podczas polskiej trasy koncertowej M. Russell wystąpi m.in. z towarzyszeniem wrocławskiego perkusisty Zbigniewa Lewandowskiego – zasłużonego polskiego jazzmana obecnego na jazzowej scenie od blisko półwiecza. Lewandowski nagrywał i koncertował z legendarnymi polskiego jazzu m.in. T. Stańko, J. P. Wróblewski, W.Karolak czy J. Śmietaną. Od wielu uznawany jest za czołowego jazzowego perkusistę w Polsce. Ma na swoim koncie wiele płyt, które zajmują ważne miejsce w polskiej dyskografii jazzowej. Skład zespołu uzupełnią Tomasz Grabowy (bass) i Robert Jarmużek (keyboards). Pora zatem powrócić jak za dawnych lat, potupać nogą, poklaskać w rytm rhythm’n’bluesa, pośpiewać i… zatańczyć.

Mike Russell & Levandek Funky Team

Mike Russell (vocal, gitara)
Zbigniew Lewandowski (perkusja)
Robert Jarmużek (instrumenty klawiszowe)
Tomasz Grabowy (gitara basowa)

11. Lubuskie Zaduszki Jazzowe
Mike Russell & Levandek Funky Team
8 listopada, godz. 19.00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Szczegóły

Data:
8 listopada 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

Zielogórski Ośrodek Kultury
Festiwalowa 3
Zielona Góra,
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury/