Ponad 100 tys. zł do zapłaty za podatek od deszczu w Zielonej Górze

4
2126
Zaprojektowane przez Freepik

Radny Dariusz Legutowski zwrócił się do magistratu z pytaniem o tzw. podatek od deszczu. – Po wejściu w życie nowego prawa wodnego rząd zobowiązuje wszystkie gminy do pobierania tzw. podatku od deszczy. Jest to opłata za zabudowanie gruntu, które powoduje, że woda z deszczu nie ma możliwości wsiąkania w ziemię. Proszą o informację od kogo i w jakiej wysokości będzie ściągany nowy podatek? – pytał.

Podatek od deszczu w Zielonej Górze

W odpowiedzi magistrat wyjaśnia, że podatek jest już pobierany. – W 2018 roku opłaty zostały naliczone 14 podmiotom na łączną kwotę 101 858 zł z czego 90 procent stanowu przychód Wód Polskich – informuje Urząd Miasta. Poniżej znajdziecie całą treść zapytania radnego i odpowiedź magistratu.

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Niedługo będzie podatek od powietrza. No bo przecież każde domostwo/mieszkanie je zanieczyszcza.

  2. To nie podatek od deszczu.To jest mowa od opłaty za “zabetonowanie” czyli uszczelnienie powierzchni biologicznie czynnej(zmniejszenie naturalnej retencji).Oplata dotyczy tylko podmiotów które posiadają powierzchnię całkowita powyżej 3,5tys m kwadratowych….Mówienie że to podatek od deszczu jest lekkim nadużyciem.

  3. Tylko dlaczego Wody Polskie same nie pobierają tej opłaty. Tylko wysługują się samorządami.
    To jest urząd typu “wrzód na 4 literach”.
    Za piętrzenie wody też trzeba im płacić.

  4. Danka, może przestaniesz udawać omnibusa, wypowiadasz się na każdy temat. Napiszę tak, lepiej czasami nie wypowiadać się, niż rozwiać wszelkie wątpliwości, że nie ma się pojęcia o czym się pisze.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here